Izliešana - Izkausētais metāls tiek uzturēts iestatītā temperatūrā krāsnī. Ieliešanu var veikt manuāli vai ar automatizētu mašīnu. Pietiekami daudz izkausētā metāla jāizlej, lai aizpildītu visus dobumus un visus kanālu. Piepildīšanas laiks ir ļoti īss, lai novērstu jebkuru metāla daļu pāragru sacietēšanu.
Dzesēšana - izkausētais metāls, kas ieliets veidnī, sāks atdzist un nostiprināties, kad tas nonāks dobumā. Kad viss dobums ir piepildīts un izkausēts metāls nostiprinās, tiek veidota liešanas galīgā forma. Formu nevar atvērt, līdz ir beidzies dzesēšanas laiks. Vēlamo dzesēšanas laiku var novērtēt, pamatojoties uz lietņa sienu biezumu un metāla temperatūru. Lielākā daļa iespējamo defektu, kas var rasties, ir cietēšanas procesa rezultātā. Ja daži detaļa atdziest pārāk ātri, var rasties plaisas vai nepilnīgas daļas.
Noņemšana - Kad ir pagājis iepriekš noteiktais sacietēšanas laiks, smilšu veidni var vienkārši saplēs. Šo soli, ko dažkārt sauc par izkratīšanu, parasti veic vibrējoša mašīna, kas satricina smiltis. Pēc lējuma izņemšanas, iespējams, uz virsmas būs piestiprināti smilšu un oksīdu slāņi. Smilšu strūklu izmanto, lai noņemtu visas atlikušās smiltis, it īpaši no iekšējām virsmām, un samazinātu virsmas raupjumu.
Apgriešana - dzesēšanas laikā materiāls no veidņu kanāliem piestiprinas detaļai. Šis pārpalikuma materiāls ir jānotīra no liešanas vai nu manuāli, griežot vai sazāģējot, vai izmantojot iekārtas. Lielākam lietnim būs nepieciešams ilgāks apgriešanas laiks. Liekais materiāls, kas rodas šīs apgriešanas rezultātā, vainu atkārtoti izmantots smilšu liešanas procesā vai sagatavots citām operācijām. Tomēr šo materiālu, iespējams, vajadzēs atjaunot līdz pareizam ķīmiskajam sastāvam, pirms to var kombinēt ar nepārstrādātu metālu un atkārtoti izmantot.
…