Ievads
Ikvienam cilvēkam dažādās dzīves situācijās nepieciešama prasme rakstīt lietišķos dokumentus jeb rakstus – iesniegumu, nosūtīt telegrammu, pilnvarot kādu citu personu naudas vai dokumentu saņemšanai. Var būt būs nepieciešamība sastādīt lēmumu projektu vai statūtu, izdot pavēli vai izziņu. Citiem vārdiem sakot, nāksies sacerēt kādu darījumrakstu.
Profesionālos lietvežus speciāli apmāca darbam ar lietvedības dokumentiem. Viņiem ir pieejamas instrukcijas un dažādi normatīvi. Plašākai sabiedrībai to visu apgūt nav nepieciešams. Taču pamatnoteikumi praksē bieži lietojamu darījumrakstu veidošanai būtu jāzina katram.
Lietišķo rakstu uzdevums ir sekmēt darījumus. Lai šo uzdevumu veiktu, tajos jāievēro noteiktas satura un formas prasības. Lietišķo rakstu saturs ir tikpat daudzveidīgs, cik daudzveidīgas ir dzīves un darba situācijas. Lietišķo rakstu formu nosaka īpaši noteikumi. Latvijā kopš 1996.gada 1.jūlija ir spēkā LR Ministru kabineta pastiprinātie “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas noteikumi”, kas reglamentē pamatnormas. Ievērojot kopējās prasības, katra iestāde vai resors savām vajadzībām var izstrādāt sīkāk detalizētus vienotas lietvedības kārtošanas noteikumus.
Šā darba mērķis ir iepazīties ar lietvedības pamatiem, lietvedības dienestu, dokumentiem, to būtību, dokumentēšanu, dokumentu pamatfunkcijām.
Darba uzdevums ir pareizi izstrādāt un noformēt dokumentus, ar kuriem lietvedības dienests saskaras visbiežāk.
Lai iegūtu veiksmīgus rezultātus, darba gaitā ieteicams izmantot Microsof Office vai Microsof Word datorprogrammu paketi.
…