IEVADS
Katra valsts ir savādāka, un katras valsts makroekonomiskie rādītāji arī ir atšķirīgi, jo katru valsti tās attīstībā ir ietekmējuši dažādi apstākļi. Dažas valstis ir pakāpeniski attīstījušās, veidojušas politisko un ekonomisko struktūru, turpretī citās ir notikušas straujas pārmaiņas, kas bieži ir izrādījušās vairāk nelabvēlīgas kā vēlamas.
Pie pēdējām valstīm var pieminēt bijušās PSRS ietilpstošās republikas, kurās ilgu laika periodu ir pastāvējusi komandekonomika, un pēc neatkarības atgūšanas tika palēnām ieviesta tirgus ekonomika. Šajās valstīs 90-to gadu sākumā kā politiskajā tā arī ekonomikas sfērā notika lielas pārmaiņas, jo nācās no jauna veidot uz tirgus ekonomikas pamatiem balstītu ekonomiku, kas nemaz nenācās viegli, jo valstīs trūka kvalificētu speciālistu, kas labi pārzinātu šo sfēru, kā arī trūka līdzekļu, jo lielu daļu zelta rezervju, kuras būtu segums naudas emisijai, pēc republiku neatkarības atgūšanas Krievija paturēja savā īpašumā.
Viena no šādām valstīm, kuras ekonomika tika negatīvi ietekmēta attīstot komunismu, ir mūsu kaimiņvalsts LIETUVA. Un tāpēc, ka Lietuvā cilvēki ir spējuši “atveseļot” ekonomiku un tā šobrīd attīstības ziņā pat ir mazliet priekšā Latvijai, tad man likās, ka šis temats varētu būt interesants izpētes objekts.
Tāpēc mana studiju darba mērķis ir izpētīt Lietuvas makroekonomiskos rādītājus.
…