Bieži nācies dzirdēt izteicienus: “ Nu ko tu dīdies, sēdi taču mierīgi!,” “Klausies uzmanīgāk!,” ”Turi zīmuli pareizi!”. Un mūsu pedagogau profesionalitāte bieži vien domā par to, ka skolēns to visu dara mums par spīti, ka viņš vienkārši tāds ir, bet pedagogi ir tie, kuriem vajadzētu censties pirmajiem saprast šo bērnu un bērnam palīdzēt saprast skolotājus. Kad kārtējo reizi pedagogi dzird vai paši kādreiz ir teikuši kādu no līdzīgām frāzēm, pie sevis nodomā, ka tas jau viņam nepalīdzēs, kad skolēnam ar attīstītu intelektu esam ielikuši zemāku vērtējumu sasmērētās burtnīcas, neuzmanības kļūdu vai nepabeigta darba dēļ, tad esam sastapušies ar mācību traucējumiem.
Pētījuma tēma : Mācīšanās traucējumi logopēdiskās korekcijas aspektā.
Pētījuma objekts : mācīšanās traucējumi skolēniem sākumskolas vecumā.
Pētījuma priekšmets : sākumskolas vecuma bērnu mācīšanās traucējumu logopēdiskā korekcija.
Pētījuma mērķis: teorētiski izpētīt mācīšanās traucējumus, to cēloņus, veidus, korekcijas iespējas un atbalsta pasākumus.
Pētījuma uzdevumi :
1.Teorētiski izpētīt un analizēt logopēdisko, pedagoģisko un medicīnisko literatūru par mācīšanās traucējumiem, to cēloņiem, veidiem, korekcijas iespējām, kā arī atbalsta pasākumiem.
2.Apkopot secinājumus par mācīšanās traucējumu logopēdiskās korekcijas iespējām.
Pētījuma hipotēze: ja tiks īstenoti atbalsta pasākumi, atrastas efektīvākās logopēdiskā darba metodes, saskaņots korekcijas darbs psihologa, logopēda un vecāku starpā, tad tiks sasniegti uzlabojumi mācībās.…