Automātiskās vadības, signalizācijas un savstarpējās bloķēšanas funkciju realizēšanai kontaktoru konstrukcijās kā pamatelementi vai papildus pievienojami bloki paredzēti palīgkontakti.
Maiņstrāvas kontaktoriem ir vairākas īpatnības: magnētiskā sistēma izveidota no elektrotehniskā tērauda skārda, enkuru pievelkošais spēks maz atkarīgs no attāluma starp enkuru un serdi, strāva elektromagnēta spolē tās pieslēgšanas momentā 10—15 reizes lielāka nekā strāva spolē ar pievilktu enkuru, enkuru pievelkošais spēks mainās periodiski ar maiņstrāvas frekvenci, tādēļ kontaktora kustīgā sistēma darba laikā nepārtraukti vibrē, trokšņo.
Maiņstrāvas kontaktoru ieslēdzot, kustīgā sistēma spēcīgi triecas pret nekustīgo. Tādēļ bez detaļu nomaiņas šie kontaktori iztur ievērojami mazāk ieslēgšanu nekā līdzstrāvas kontaktori.
Vidējas un lielas jaudas maiņstrāvas kontaktoriem (5.26. att. a) E-veida enkurs 9 un galvenie kustīgie kontakti 4 cieši piestiprināti horizontālai vārpstai 1, bet elektromagnēta spole 2 novietota uz E-veida nekustīgas serdes 9. Spoli pieslēdzot maiņspriegumam, tās serde pievelk enkuru 3, kas pārvietojoties pagriež vārpstu 1 un piespiež galvenos kustīgos kontaktus 4 nekustīgajiem kontaktiem 5. Vienlaicīgi pagriežas ar blokkontaktu traversa 12, noslēdzot normāli atslēgtos NO blokkontaktus 7 un atslēdzot normāli noslēgtos NC blokkontaktus 8.…