Mūsdienās jau kļuvis pilnīgi skaidrs, kādus draudus cilvēces eksistencei rada biosfēras piesārņošana un tā līdzsvara izjaukšana. Fauna jeb dzīvnieku pasaule ir viena no biosfēras pamatsastāvdaļām. Par to uzskatāmi liecina tas, ka praktiski visur sastopami dzīvnieki, bieži vien pat ļoti lielā daudzumā. Pastāv labi pamatots uzskats, ka putnu mīļākā vieta ir tropi. Tur dzīvo 80% putnu. Teiktais ļauj apgalvot, ka fauna ir ne tikai viens no cilvēces pārtikas avotiem, bet arī viens no cilvēces eksistences pamatfakoriem. Līdz šim Latvijā konstatētas 324 putnu sugas. Šie skaitļi ir aptuveni, jo nav pilnīgas skaidrības par novēroto sugu skaitu. Aizvien plašāk lietojot augu aizsardzībai ķimikālijas, iet bojā ne vien augu kaitēkļi, bet arī derīga fauna, daudzi kukaiņi, kukaiņēdāji, putni, dažreiz pat zaķi. Lai saglabātu un savairotu derīgos dzīvniekus, kā arī lai pasargātu nu izmiršanas retus vērtīgus dzīvniekus, tiek izdoti īpaši likumi un noteikumi. Tajos paredz visu derīgo dzīvnieku aizsardzību, gan aizliedzot dzīvniekus ķert, gan aizsargājot to dzīves vietas.
Es izvēlējos šo tēmu, jo es pats ļoti maz zināju par putniem. Es iepriekš nemaz nevarēju iedomāties, ka uz pasaules ir tik daudz putnu sugu, ka katrai no tām ir savas īpatnības, kuras viņas lieto aizsargājoties un maskējoties. Domāju, ka ir kādas 200-300 putnu sugas, bet patiesībā ir 9000 putnu sugu.
Savu darbu gatavojot, es izlasīju dažādas grāmatas par putniem, dažas enciklopēdijas, arī guvu materiālus no interneta.…