5. Kādi ir kaitīgie vai neracionālie rezultāti Ķīnas „Makdonaldizācijā” ?
Pieaug bažas par aptaukošanās līmeņa paaugstināšanos.. to nevar attiecināt tikai uz Rietumu sabiedrību, jo rādītāji ir atšķirīgi. Tomēr Ķīnas sabiedrībā joprojām pastāv uzskats, ka korpulence ir veselības un bagātības zīmols cilvēkam.
Enerģijas uzņemšana no dzīvnieku valsts produktiem ir pieaugusi no 8% 1992. gadā līdz 25 % 2002.gadam.
Ķīniešu sabiedrības aptaukošanās ir skaidrojama ar daudziem faktoriem, daži no tiem: izmainīts tradicionālais uzturs, samazinājušas fiziskās aktivitātes, pārmērīga TV skatīšanās.
Ķīnā velosipēds kādreiz bija galvenais transportlīdzeklis, tagad tie iemainīti pret automašīnām, personīgo automašīnu īpašnieku skaits ir četrkāršojies.
Ķīnā uz 1,3 miljardiem iedzīvotāju, aptaukošanās procents ir divkāršojies sievietēm un trīskāršojies vīriešiem no 1989. gada līdz 2000. gadam.
Nāves gadījumu, sirds slimības un vēzis, kas saistīts ar uzturu ir audzis par20 % kopš 1985.gada.
Pati lielākā problēma ir bērnu aptaukošanās. Vienam bērnam no pieciem, kas jaunāki par astoņiem gadiem ir liekais svars, un vairāk kā 7 % aptaukošanās. Šie skaitļi ir lielāki nekā Eiropas valstīs.
Divas citas slimības – diabēts un hipertensija, kas pieaug par 3000 diabēta slimniekiem dienā un hipertensijas slimniekiem, kas pārsniedz 100 miljonus. Slimnieku skaita palielināšanās ir par 2,5 % gadā.
Tādā valstī kā Ķīna, diabēts tiek konstatēts agrākā vecumā, nekā tas notiek ASV, un tas palielinās.
…