Valstis sāka parādīties uz mūsu zemeslodes jau pirms mūsu ēras. To skaits nepārtraukti palielinājās kopš valsts rašanās dienas. Dažādu procesu rezultātā, piemēram, karš, valstis pazuda no zemeslodes kartes, tika iznīcināties, bet šiem notikumiem paralēli radās arī jaunas valstis. Laika gaitā tās nepārtraukti attīstījās - mainījās kultūras, teritorijas, ideoloģijas, politiskie režīmi utt. Mūsdienās ir liels daudzums dažādu valstu, kuras atrodas visos kontinentos. Tām pastāv atšķirības starp valodām, teritoriju izvietojuma un lielumu, iedzīvotāju skaita, rases.
Šī tēma ir joprojām aktuāla. Straujos tempos notiek industrializācija, tai pašā laikā arī sabiedrība un to uzskati attīstās. Šis process ir bezgalīgs. Piemēram, katra ideoloģija vai politiskais režīms, kas valda, tiek nepārtraukti uzlabots vai nomainīts pret citu, lai tas neatpaliktu no jaunajām sabiedrības prasībām un efektīvi strādātu sabiedrības labā. Taču katrai no šīm valstīm ir nepieciešama valdība, jebkurā tās attīstības posmā, lai valdītu par to un nesāktos haoss! Šeit es esmu „pietuvojies” sava referāta tēmai. Manuprāt, 19. un 20.gs bija bagāts ar notikumiem, kas ietekmēja pasauli gan ekonomiski, gan teritoriāli, gan... notika ļoti strauja industrializācija, sekoja 1. un 2. Pasaules karš. Valstīm mainījās politiskie režīmi, struktūra...
Tāpēc es esmu nolēmis izpētīt tā laika izcilas personības kā Makss Vēbers un Kārlis Markss, viņu uzskatus par valsti, salīdzināt tos.
Tēma: Maksa Vēbera un Kārla Marksa uzskati par valsti.
Problēma: kāpēc pastāv atšķirības viņu uzskatos?
Hipotēze: Maksa Vēbera un Kārla Marksa uzskati par valsti ir atšķirīgi.
Mērķis: Izzināt Maksa Vēbera un Kārla Marksa uzskatus par valsti un pierādīt hipotēzi .
Uzdevums:
1) Aprakstīt mūsdienās pastāvošos uzskatus par valsti.
2) Aprakstīt Maksa Vēbera uzskatus par valsti.…