Māksla visos laikos ir bijusi cilvēkiem būtiska sfēra. Noteikti mēs katrs aizdomājamies par to, kas mums patīk, kas ir skaistais mūsu izpratnē, ko mums ir patīkami vērot, kādas mākslinieciskās izpausmes mums šķiet vistīkamākās.
Mākslas pirmsākumus ar mūsdienu mākslu nesaista tiešas tradīcijas. Tomēr mākslas nodošana katrai paaudzei saista seno mākslu kopā ar mūsdienu mākslu.
Mana referāta mērķis ir aplūkot seno austrumu mākslu, antīko mākslu, viduslaika mākslu, renesanses mākslu dažādos laika posmos kā arī manierisma laika mākslu. Cilvēka izpratni par mākslu un mākslas nozīmi viņu dzīvē.
Darba iztirzājuma daļa strukturēta sešās daļās – vispirms aplūkoju seno austrumu mākslu – seno Ēģipti. Kur manuprāt ir liela nozīme tā laika arhitektūrai, t.i. piramīdām.
Antīkajā mākslā manu uzmanību piesaistīja senā Grieķija, kur manuprāt ļoti interesanti ir četri laikmeti. Viduslaiku mākslā mani fascinē Gotikas perioda katedrāles, kā arī pētīju Renesanses un Manierisma māksliniekus.
Kā darba teorētisko bāzi izmantoju Gombrihs E. H. „Mākslas vēsture”, Kačalova T. „ Mākslas vēstures pamati”, Belmane A. „ No Leonardo līdz Pikaso” kā arī vēl dažas citas grāmatas. …