1. Mantojums ir kopība, kurā ietilpst visa kustamā un nekustamā manta, kā arī citiem atdodamās tiesības un saistības, kas mirušam vai par mirušu izsludinātam piederējušas viņa patiesās vai tiesiski pieņemamās nāves laikā
2. Mantojuma tiesības Latvijā regulē Civillikums. Tas ir visapjomīgākais Latvijas Republikas likums. Kuru izmantoja gan agrāk gn arī mūsdienās izmanto. Tas sastāv no četrām daļām:
1. Ģimenes tiesības;
2. Mantojuma tiesības;
3. Lietu tiesības;
4. Saistību tiesības;
Likuma papildināšana mūsdienās prasījusi ilgu laiku, ik gadu tiek papildināti un mainīti likumi, lai uzlabotu ikdienas dzīvi Latvijā.
3. Civillikums ir likums, kurš reāli darbojas un arī tiek ievērots. Piemēram, citus likumus izmanto tikai daļēji. Civillikums garantē cilvēkiem rīcības brīvību attiecībā uz savas mantas sadali un novērtēšanu, tomēr ir normas, kas gan likumiski, gan cilvēciski ir jāievēro, piemēram, neatraidāmo mantinieku tiesības.
4. Mantojuma veidi un definīcijas ir dažādas, bet pārsvarā mēs runājam par vienu. Termins „mantojums” lielākoties asociējas ar materiālo labumu, taustāmu vai skaitāmu mantu, ko atstāj mirušais.
5. Mūsdienās cilvēkiem ir gandrīz neierobežotas iespējas iepazīties ar visiem interesējošiem likumiem internetā, turklāt ne tikai ar sausiem likuma pantiem, bet arī ar to izskaidrojumiem. Ja ar to nepietiek, var vērsties pie juristiem.