Varbūt tāpēc R.Birzgalis rediģētajā krājumā „Mārtiņa Zīverta pasaulē” atrodams šāds viņa pašportrets : „Seja: ovāla, nesimpātiska. Acu krāsa: zilganruda. Matu krāsa : nav , ir tikai mati. Inteliģences līmenis : mazliet zem normāla. (..)Vietas atmiņa : laba. Laika atmiņa : gandrīz nav. (..) Veselības stāvoklis : labils. ”
Šāds rakstnieka izvēlēts tonis sarunā par sevi saglabā distancēšanās iespēju. Distance un savaldīšanās – zīmīgi vilcieni m.zīverta portretā. Ne velti Elza Zīverte atmiņās par rakstnieku citē Mindauga dēla Repeķa (lugā „Vara”) vārdus , attiecinādama tos uz paša autora uzskatiem – „mīlēt drīkst , tikai nedrīkst to rādīt”.
To prasīja dzīve, kura M.Zīvertam gatavoja pārbaudījumu pēc pārbaudījuma gan agrā bērnībā, gan brieduma gados.
Mārtiņš Zīverts dzimis 1903 gadā 5. janvārī Mežmuižā , netālu no lietuvas robežas , materiālie apstākļi ģimenē ļoti ierobežoti, tāpēc labāka darba un ienākumu meklējumos tā bieži pārceļas no vienas vietas uz otru.
Kad beidzās 1. Pasaules karš, M.Zīverts dodas uz Jelgavu. Viņš mācās slavenajā Jelgavas Ģimnāzijas ēkā. Te sākās aizraušanās ar teātri , jo Jelgava šajā laikā ir nozīmīga teātra pilsēta. …