Patreizējā veselības aprūpes ekonomiskā situācija un no tās izrietošais katras slimnīcas pastāvēšanas jautājums lielā mērā ir atkarīgs no aprūpēto pacientu skaita un aprūpes kvalitātes. Uzņemšanas nodaļu māsām tiek deleģēta liela atbildība māsu – pacientu attiecību veidošanā tāpēc, ka:
Pacients biežāk kontaktējas ar māsām nevis ar ārstiem, iestādes vadītāju;
Māsas rada pirmo iespaidu par savu iestādi;
Māsas parāda, kādu attieksmi pacients var sagaidīt: vai tā būs profesionāla, efektīva, uz pacientu orientēta vai nē;
Māsas ir galvenais informācijas avots, palīgs un padomdevējs;
Māsas var panākt, ka pacients ierodas atkal ne tikai patīkamu telpu un interjera dēļ, bet arī māsu izrādītās uzmanības dēļ.
Ienākot veselības aprūpes iestādē cilvēks kļūst par pacientu. Pacients var būt gan ar lielām sāpēm, vai ar traumu, vai arī var nebūt nopietni slims, bet visi viņi izjūt lielu stresu, var būt nobijušies, vai jūtās ne pārāk ērti nonākot medicīnas iestādē, jo tā ir cita vide, kurai pacientam ir jāpielāgojas. Šajā vidē medicīnas māsas attieksmei ir ļoti liela nozīme. Māsas runas veids, uzvešanās ietekmēs pacienta iespaidu par to vidi, kur viņš ir nokļuvis, par visu medicīnas iestādi kopumā. Māsa, kā aprūpes iespēju nodrošinātāja, var iedarboties uz apkārtējo vidi, veicinot pacienta stresa un diskomforta samazināšanu.
Pacienta apmierinātība ar aprūpi uzņemšanas nodaļā lielā mērā ietekmē viņa priekšstatu par sagaidāmo aprūpi un ārstēšanu slimnīcā, un to vai pacients nākotnē griezīsies pēc palīdzības konkrētajā slimnīcā pats vai ieteiks to darīt citiem. Labvēlīga attieksme palīdz saglabāt klientus un palielina to skaitu, jo apmierināti klienti izplata pozitīvu informāciju.
Cilvēkam ir nepieciešams apmierināt pamatvajadzības, tas ir ļoti grūti izdarāms medicīnas iestādē, māsas uzdevums ir palīdzēt viņiem nodrošināt vajadzības un atrisināt radušās problēmas. …