Tirgus situācija gan Latvijā, gan visā pasaulē ražošanai uzliek arvien lielākas prasības. Produkcijai ar katru gadu ir jākļūst arvien kvalitatīvākai un pieejamākai plašākam sabiedrības lokam, respektīvi, lētākai. Inženieru uzdevums ir ne tikai pareizi izprojektēt un uzrasēt jaunos izstrādājumus, bet ir vāl jāatrod veids kā to panākt ar vismazākajām izmaksām.
Laika gaitā palielinoties darba spēka izmaksas rodas nepieciešamība pēc iespējas vairāk automatizēt visus darbietilpīgos metālapstrādes veidus. Attīstoties skaitļošanas tehnikai ir radusies iespēja ražošanā izmantot kontūra griešanas iekārtas. Tās dod iespēju saražot tādas detaļas un izstrādājumus, kādi līdz šim nebija iespējami. To izmantošana strauji palielina ražošanas tempus un uzlabo produkcijas kvalitāti.
Savā darbā esmu izpētījis plazmas kontūra griešanas darba galdu Satronik C2000. Esmu izpētījis šī darba galda uzbūvi, tā efektivitāti, ražošanas īpatnības un daļēji ekonomiskos rādītājus. Tā kā šim galdam detaļu griešanas programmas veido izmantojot datorprogrammu, tad ir atvieglota arī nepieciešamā detaļu saražošanas laika aprēķins. Dažus no aprēķina piemēriem iespējams apskatīt pielikumā.
Apstrādes precizitāte
Mašīna izpildīs savu veicamo uzdevumu tikai tādā gadījumā, ja tai būs nepieciešamā kvalitāte. Par mašīnas kvalitātes rādītājiem izmanto virkni skaitlisku lielumu, kas raksturo atsevišķos kvalitātes rādītājus, kuri apvienoti kopīgā nosaukumā «Tehniskie noteikumi». Var teikt, ka tehniskie noteikumi nosprauž tos uzdevumus, kas būs jāatrisina mašīnbūves rūpnīcai gan mašīnas konstruēšanas procesā, gan arī tās izgatavošanas laikā.
Galvenie mašīnu kvalitātes rādītāji ir — ražīgums, lietderības koeficients, izlaistās produkcijas kvalitāte, mašīnas darbmūžs (tās spēja laikā saglabāt sākotnējo kvalitāti), darba drošība, apkalpošanas ērtība un vienkāršība, mehanizācijas un automatizācijas pakāpe u. c.…