MASU INFORMĀCIJAS LĪDZEKĻI – DEMOKRĀTIJAS SASTĀVDAĻA
Masu informācijas līdzekļi ir viena no publiskajām varām (līdzās likumdošanas varai, tiesu varai un izpildvarai). Demokrātiskā valstī tiem ir ļoti nozīmīga loma: mediju uzdevums ir nodrošināt sabiedrību ar informāciju, veicināt brīvu viedokļu apmaiņu, sabiedriskās domas veidošanos. Tādējādi brīva prese ir būtiska un neatņemama demokrātijas sastāvdaļa . Varētu pat teikt, ka brīvi masu mediji ir viens no demokrātijas simboliem, tā ir iespēja tiešāk realizēt demokrātijas principus – vienlīdzību, vārda brīvību u.c.
Prese ir liberālas, reprezentatīvas (pretstatā tiešas) demokrātijas visraksturīgākais un visnepieciešamākais medijs. Tieši periodiskā prese – drukātais vārds – ne tikai ļauj aptvert un sakārtot informāciju un veidot to secīgo un daudzpusīgo viedokļu apmaiņu, kas ir sabiedrisko debašu – demokrātijas pamats, bet reizē arī dara to visu pieejamu plaši un ērti uztveramā veidā. Neapšaubāmi aizvien lielāku lomu demokrātijā iegūst internets. Padarot valsts pārvaldes procesus ērti pieejamus un pārskatāmus, internets var kalpot demokrātijas nostiprināšanai.
MASU MEDIJU NOZĪME
Ideālā gadījumā masu mediji informē sabiedrību, pauž viedokļus un pamatojumus, uz kā bāzes sabiedrības loceklis var formulēt savu viedokli konkrētā jautājumā.
…