Secinājumi
Izstrādājot kvalifikācijas darbu pievēršot uzmanību izvirzītajai hipetēzei kādas ir motivācijas atšķirības pilsētas un lauku apvidus studentiem var secināt, ka:
1. Lauku studentiem noteicošais faktors, kas motivēja mācīties studiju programmā māszinības ir izaugsmes iespējas, kam seko profesijas prestižs. Kā svarīgu faktoru, kas motivēja, min attalgojumu. Lauku studentus nemotivēja draugi un ģimene mācīties māsu profesiju.
Savukārt pilsētas studentiem noteicošais ir ārstniecības statusa iegūšana. Kā svarīgu faktoru, kas motivēja pilsētas studentus min izaugsmes iespējas, un nesvarīgs motivātors pilsētas studentiem ir atalgojums.
2. Gan pilsētas, gan lauku apvidus studenti lielākoties apgalvo, ka motivācija mācīties studiju programmu māszinības ir saistīta ar valsts finansētām budžeta vietām. Tikai 39% (n=21) pilsētas studenti, un 15% (n=8) lauku apvidus studenti mācītos studiju programmu māszinības, ja valsts finansēto budžeta vietu nebūtu.
3. Kā svarīgs motivātors mācīties 58% (n=32) lauku apvidus studentu ir dienesta viesnīcas pieejamībai, jo 68% (n=38) no lauku apvidus studentiem to izmanto. Savukārt 57% (n=31) pilsētas studentu dienesta viesnīcas pieejamība ir mazsvarīga, jo 72% (n=40) šo pakalpojumu neizmanto.
…