Koksnes un koksnes materiālu mehāniskā apstrāde
Koksnes un koksnes materiālu mehāniskā apstrāde ir formas un ārējā izskata izmaiņa (bez ķīmiskā sastāva maiņas), veicot to sadalīšanu daļās, noteiktas materiāla daļas atdalīšanu, kā arī atsevišķu daļu savienošana vienā vienībā.
Mehāniskās apstrādes galvenais uzdevums ir – veiktās apstrādes rezultātā sasniegt pareizas formas un izmēru detaļas, kas nodrošinātu to apmaināmību un montāžas procesa rezultātā iegūt paredzētos risinājumus. Izjaucamu konstrukciju gadījumā jānodrošina to vairākkārtējas izjaukšanas un salikšanas iespēja. Svarīgākais nosacījums šī uzdevuma veikšanai ir izpildes precizitāte, kas mērāma ar formas lineāro izmēru un virsmas apstrādes dokumentācijā paredzētajiem parametriem.
Apstrādes precizitāti ražošanā galvenokārt nosaka 3 faktori:
Konstrukcijas precizitātes nosacījumi;
Ražošanas tehnoloģiskie apstākļi;
Gadījuma rakstura faktori.
Konstrukcijas precizitātes nosacījumu pamatā ir standarti, tehniskie noteikumi u.c. norādījumi, kurus izmanto izstrādājot konstrukciju rasējumus. Ar šiem nosacījumiem raksturo ražojamā izstrādājuma izmēriem pieļaujamās pielaides, koka sējumiem lietojamās sēžas, apstrādājamo virsmu gludumus u.c. precizitātes rādītājus.…