SECINĀJUMI
1. Frēzēšanas procesa gaitā var izmantot visdažādākos materiālus, kādi ir sastopami gan dabā, gan izveidoti mākslīgi, kas šo procesu padara par viegli pieejamu, lai apstrādātu kādu no materiāliem. Nav nepieciešama liela posmu virkne, lai sagatavotu materiālu frēzēšanai.
2. Frēzēšanu procesu pielieto gan kā materiāla apstrādes pirmo posmu, gan kā kādu citu no posmiem, kas norāda uz to, ka ir iespējams materiālu apstrādāt atbilstoši tam paredzētajam nolūkam gan pirms, gan pēc frēzēšanas.
3. Frēzēšanu pielieto ļoti daudzās jomās, sākot no metālu apstrādes un beidzot ar celmu „likvidēšanu”, kas parāda, cik daudzfunkcionāls ir frēzēšanas process.
4. Izšķir vairākus frēzēšanas iekārtas veidus, pamatā ir horizontālās un vertikālās iekārtas, no kurām izriet tālākās klasifikācijas un veidi, kas dod iespēju izvēlēties iekārtu, kuru būs pati piemērotāka atbilstoša materiāla apstrādei.
5. Frēzēšanas iekārtas tiek sadalītas arī uz manuālajām, kur operators ir atbildīgs gandrīz pa visām frēzēšanas procesa funkcijām, un uz datora kontrolētajām (CNC), kas gandrīz visus tiek pielietotas mūsdienās, lai atvieglotu cilvēka darbu un lai notiekošie procesi tiktu izpildīti ar lielāku precizitāti, bez cilvēkfaktora ietekmes.
…