Ievads
Nereti vecāki sastopas ar savu bērnu neizskaidrojamu agresivitāti un nezina tās iemeslus un kā rīkoties tādās situācijās.
Šajā darbā ir sniegta vērtiga informācija par bērna emocionālām vajadzībām, sastopamiem psiholoģiskām problēmām, domāšanas īpatnībām, ieteicāmām aktivitātēm, savstarpējām attiecībām ģimenē, ģimenes emocionālā klimata ietekmi uz bērna labsajūtu, un iespējamiem problēmas risinājumiem.
Referātā ir izskaidroti bērnu agresīvas uzvedības cēloņi un likumsakarības, kā arī doti padomi, kā pareizi iemācīt bērniņu apieties ar apkārtējiem, izpaust savas domas un jūtas un atbrīvoties no spriedzes.
Darba izstrādes procesā tika izmantota attiecīga literatūra par bērna audzināšanu ģimenē, attiecībām starp bērnu un vecākiem: J Prekopas „Mazajā tirānī” ir sniegta informācija un ieteikumi, kas palīdz vecākiem izkļūt no bērna dusmu un agresivitātes labirinta. Dr. Rosa Kempbela grāmatā „Kā mīlēt savu bērnu?” ir izklāstīti padomi un noslēpumi, kā kļūt par labiem vecākiem. Džona Greja darbs „Bērni ir no debesīm”dziļi iespaido ar ieguldīto tajā mīlestību un prieku, paradot cik svarīga ir katra bērna loma uz šīs zemes, un cik efektīva ir pozitīva audzināšana.
Bērnu agresivitāte
Ģimene mazajam bērnam ir liela pasaule, kur viņš apbrīnojami jūtigi uztver viņam apkārt esošo psiholoģisko atmosfēru. Mazulim ir ļoti nepieciešama mīlestība bez jebkādiem nosacījumiem, cieņa pret viņa personību, nedalīta uzmanība, drošības un stabilitātes izjūta un prieks, ko sagādā bērna un vecāku kopā pavadītais laiks. Mājas atmosfēra nosaka, cik bērns ir laimīgs.
Diemžēl ļoti daudzās ģimenēs bērna emocionālas vajadzības netiek apmierinātas, tadēļ nākas sastapties ar daudzām bērna psiholoģiskām problēmām – bērnam parādās miega traucējumi, murgi, nakts enurēze, dažādas bailes, izlutinātība, dusmas, ietiepība, uzvedības traucējumi un pat agresivitāte.
…