Mazie un vidējie uzņēmumi ir tirgus ekonomikas svarīgākie elementi un dinamiskākā, elastīgākā uzņēmējdarbības realizācijas forma. Situācija mazo un vidējo uzņēmumu jomā ir Latvijas komercdarbības vides attīstības rādītājs, jo tieši šis sektors ir visjūtīgākais pret ekonomiskās un normatīvās vides, valsts institūciju īstenotas politikas izmaiņām. Šī sektora stāvoklis parāda cik labvēlīga vai kavējoša ir valsts ekonomiskā un nodokļu politika, kāds ir kapitāla tirgus, infrastruktūras un izglītības attīstības līmenis, cik liela ir valsts atbalsta politikas efektivitāte, cik sakārtoti un stabili ir komercdarbības tiesību akti.
Latvija 2002 gadā ir pievienojusies Mazo uzņēmumu Eiropas hartai, kuras uzdevums ir veidot mazajiem un vidējiem uzņēmumiem draudzīgu atbalsta politiku.
Jāņem vērā arī Eiropas Komisijas iniciatīva īstenot principu ”vispirms jādomā par mazākajiem” visā mazo un vidējo uzņēmumu politikā.
Mazo un vidējo uzņēmumu konkurēt spējas pieaugums ir svarīgs priekšnoteikums ekonomiskās un sociālās labklājības līmeņa saglabāšanai, Latvijas uzņēmumu tirgus nišās saglabāšanai un paplašināšanai globālās konkurences apstākļos.
Līdz šim mazo un vidējo uzņēmumu sektors Latvijā ir pakāpeniski pieaudzis, palielinot vietējo resursu izmantošanu un veicinot valsts ekonomisko izaugsmi.
Mazie un vidējie uzņēmumi Latvijā veido 99% no kopējā uzņēmumu skaita, tajos strādā apmēram 69% nodarbināto iedzīvotāju, kas rada 63% no iekšzemes kopprodukta. …