Ievads
Parazitoloģija - zinātne, kas pētī parazītus, to bioloģisko attīstības ciklus, izplatību un tās atkarību no dažādiem ārējās vides faktoriem, kā arī parazītisma daudzveidīgās izpausmes, parazīta un tā saimnieka mijiedarbību. Parazitoloģijas galvenais uzdevums ir parazītu apkarošanas principu un metožu izstrādāšana, kā arī parazītu ierosināto slimību ārstēšana un profilakse.
Atbilstoši lielākajām parazītisko organismu sistemātiskajām grupām parazitoloģiju iedala protozooloģijā (pētī parazītiskos vienšūņus), arahnoentomoloģijā (pētī ērces un kukaiņus) un helmintoloģijā (pētī parazītiskos tārpus jeb helmintus). Pēc parazītu saimniekorganisma parazitoloģiju iedala medicīniskajā, veterinārajā un agronomiskajā parazitoloģijā. Parazitoloģija cieši saistīta ar zooloģiju, epidemioloģiju, epizootoloģiju u.c. bioloģijas un medicīnas zinātnēm.
Amebiāze
Etioloģija.
Amebiāze ir trešā nāvējošākā parazitārā slimība pasaulē. Tiek uzskatīts, ka aptuveni 10% pasaules iedzīvotāju ir inficēti ar parazitārām amēbām. Tomēr bieži vien asimptomātiska infekcija var izraisīt daudzas komplikācijas. …