Secinājumi
Sabiedriskie mediji 9.maijā bija uzdevumu augstumos, nodrošinot sabiedrību ar jaunāko informāciju, sniedzot daudzpusīgas ziņas un atspoguļojot notikumus no pasākuma. Jāteic, ka kopumā ziņu portālos informācija bija vienveidīga, tomēr portāls Delfi izcēlās ar atjautību, sarīkojot aculiecinieku konkursu, tādējādi savu portālu padarot dažādāku un interesantāku. Jāuzslavē arī televīzijas darbinieki, kuri, spītējot sliktajam laikam nodrošināja tiešraidi no Uzvaras parka un spēja ātri un kvalitatīvi izveidot videomateriālus, kurus raidīt televīzijas skatītājiem.
Apkopojot pieejamo informāciju var secināt, ka vislabāk ir sekot līdzi notikumiem, izmantojot vairākus medijus, jo, lai gan pasākums ir viens un ziņas mēdz atkārtoties, ir dažādas nianses, kuras atšķiras, piemēram, šajā gadījumā, aculiecinieku piefiksētais, ekspertu viedoklis, citu cilvēku viedokļi, aptaujas.
Ir prieks, ka ar katru gadu samazinās dažādu pārkāpumu, provokatoru skaits šādos pasākumos. Laikam jau cilvēki sāk apzināties to, ka vienmēr būs atšķirīgi viedokļi un tas, kas vienam var šķist nesvarīgs, otram nozīmē ļoti daudz. Tāpat ir ar šiem cilvēkiem, kuri pulcējas 9.maijā pie Uzvaras pieminekļa. Viņiem tā ir tradīcija, kuru nevar tā vienkārši pārtraukt, turklāt viņiem ir svarīgi, lai viņus atcerētos. Veterāniem tā ir vienīgā diena, kad viņi var sajusties svarīgi un novērtēti. Galvenais ir šo pasākumu nepārveidot par kādu protestu vai sacelšanos pret pastāvošo iekārtu, bet gan saglabāt par piemiņas dienu kritušajiem un cieņas izrādīšanu vēl esošajiem.
…