SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
No referāta izriet sekojoši secinājumi:
1. Lai gan īpašums ir privātas gribas ar pilnīgas varas tiesība lietu valdīt un lietot to, iegūstot no tā visus iespējamos labumus, kā arī rīkoties ar to, tomēr tas var būt pēc likuma dažādi aprobežots.
2. Gan Civillikums, gan Meža likums nosaka meža īpašnieka tiesības valdīt pār viņam piederošu mežu, gūt augļus no viņam piederošā meža- gūt labumu no koku ciršanas, kā arī izlietot gūtos augļus pēc saviem ieskatiem.
3. Meža īpašniekam ir noteiktas ne tikai tiesības, bet arī pienākumi. Meža likums regulē meža īpašnieka pienākumus meža atjaunošanā, ieaudzēšanā, aizsardzībā, tāpat informācijas sniegšanā par mežsaimniecisko darbību.
4. Kā viens no ļoti svarīgiem meža īpašnieka pienākumiem ir noteikts dabas aizsardzība mežā. Dabas aizsardzības prasību ievērošana ir ļoti svarīga, lai saglabātu meža bioloģisko daudzveidību, meža spēju pasargāt augsni no erozijas, dabas piesārņošanas, kā arī veicinātu meža noturību un pielāgošanos klimata pārmaiņām.
5. Meža atjaunošana ir noteikta kā meža īpašnieka pienākums, kas ir svarīgs pamatuzdevums, lai ilgtermiņā izslēgtu meža apdraudējumu. Meža atjaunošanas pamatuzdevums ir produktīva un kvalitatīva meža izaudzēšana, mežu atjaunojot sējot vai stādot, vai veicinot dabisko atjaunošanos.
No referāta izriet sekojoši priekšlikumi:
1. Lai aizsargātu dabīgo Latvijas faunu, meža nozarē ir nepieciešama kontrole no valsts puses, regulāri pilnveidojot Latvijas Republikas normatīvos aktus meža apsaimniekošanas jautājumos.
…