SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Veicot literatūras analīzi, kā arī izpētot dažādus likumus un no tiem izrietošos noteikumus saistībā ar mežpārkāpumiem, referāta tapšanas gaitā izveidojās vairāki secinājumi:
1. Mežs ir atjaunojams dabas resurss, kas ekonomiskajā vidē tiek pielietots tautsaimniecisko darbību veikšanai, bet, no ekoloģiskā viedokļa, tam ir būtiska loma apkārtējās vides līdzsvara saglabāšanā.
2. Likumdošana, kas regulē mežu un citu dabas resursu saimniecisku izmantošanu, ir radusies jau tālā pagātnē un saglabājusies līdz pat mūsdienām, pakāpeniski attīstoties, pilnveidojoties un radot jaunus normatīvos aktus tiesību un pienākumu ievērošanai.
3. Meža īpašniekam vai valdītājam ir tiesības izcirst kokus savā mežā, ievērojot Meža likumdošanas pamatnoteikumus, pretējā gadījumā šāda rīcība tiek uzskatīta par patvaļīgu koku izciršanu un bojāšanu.
4. Statistikas dati liecina, ka pēdējo gadu laikā patvaļīga koku ciršana ir ievērojami samazinājies.
5. Mežu ugunsgrēki ir viens no faktoriem, kas rada nopietnas grūtības ilgtspējīgas meža attīstības veidošanā.
6. Statistikas dati par pēdējo gadu laikā radušos mežu ugunsgrēku skaitu un izdegušo platību skaitu liecina, ka ugunsgrēku skaits sāk pakāpeniski palielināties.
7. Medību procesu reglamentē Medību likums un no tā izrietošie Medību noteikumi, kuri nosaka mednieku tiesības un pienākumus attiecībā pret medījamiem dzīvniekiem, medību metodēm, kārtību un pašu medību procesu kopumā.
…