Kursa darbs sastāv no 5 daļām:
1.finašu uzdevumi (4 uzdevumi);
2.optimālā punkta izvietojums (2 uzdevumi);
3.ražošanas plāna optimizācija (3 uzdevuimi)
4.investīciju portfelis (1 uzdevums);
5.ostas (2 uzdevumi).
Kopējais darba apjoms ir 27 lpp, katrā nodaļā tiek atrisināti uzdevumi ar paskaidrojumiem. Tiek parādīti izejas dati, tabulas, funkcijas Solver lodziņa fotogrāfija, kā arī pēc katra uzdevums sniegta atbilde. Kursa darba beigās ir secinājumi. Visi dati kursa darbā ir no mājaslapas www.ief.rtu.lv.
Izstrādājot kursa darbu mans uzdevums bija aprēķināt uzdevumus un secīgi paskaidrot risināšanas gaitu ar Solver funkcijas plīdzību. Ar funkciju Solver ērti rēķināt ekonomikas uzdevumus. Strādat ar funkciju Solver, manuprāt, ir vienkārši, galvenais ir saprast uzdevumu un ar formulu palīdzību aprēķināt nepieciešamos datus, kuri ir nepieciešami Solver funkcijā. Kad tas ir izdarīts, tad ir jāsaliek nepieciešmos datus funkcijā Solver, ja nepieciešamas, tad jāpieliek nosacījumi. Funkcijas Solver lodziņā pie katras ailes ir rakstīts, kam tur ir jābūt iekšā, pats galvenais ir saprast, kas ir mērķšūna, kādi dati ir jāmaina un kāds rezultāts ir jāmeklē.
Klients nogulda bankā Ls 1000 ar procentu likmi 6.5% gadā. Kāds būs uzkrājums pēc 5 gadiem?Vispirms ierakstam tabulā zināmos datus, nokaidrojam, kas ir jāaprēķina
Rate – procenta likme;
Nper – periodu skaits;
Pmt – gada periodiskais maksājums;
Pv – šī brīža vērtība;
Fv – nākotnes summa
Izvēlamies finanšu funkciju, kura aprēķina nākotnes summu. Insert -> Funkction Arguments -> FV
Dotos lielumus ierakstam attiecīgajās vietās un spiežam ok (procenta likmi un perioda skaitu pārvēršam mēnesī dotos lielumos).…