Referātā piedāvāju ieskatu valsts varas funkciju klasifikācijā, lai izprastu to kopējo būtību un vairāk iedziļināšos vienā no valsts varas ārējām funkcijām – Miera uzturēšana un mierīga līdzāspastāvēšana. Minētā temata izvēle ir saistīta ar to, ka mani tiešie darba pienākumi ir saistīti ar valsts drošības funkciju nodrošināšanu Latvijas Republikas Nacionālajos Bruņotajos Spēkos (NBS). NBS virsnieki un karavīri pilda savus dienesta pienākumus arī dažādās starptautiskās miera uzturēšanas – nodrošināšanas misijās dažādos pasaules reģionos. Tādēļ šī temata izstrāde palīdzēs man vairāk izprast miera uzturēšanas un mierīgas līdzāspastāvēšanas principus, kā arī padziļinās redzesloku un nostiprinās personīgo viedokli saistībā ar šo manuprāt svarīgo valsts varas ārējo funkciju.
Dažādās valstīs cilvēku uzskati par valsts varas funkcijām vajadzību ir atšķirīgi. Citi uzskata, ka apkārt viss ir ļauns un nekas nemainīsies, citi savukārt uzskata, ka cilvēki kļūs izglītotāki un sapratīs savstarpējās sabiedrības nepieciešamību un visu varēs atrisināt mierīgā ceļā bez valsts iejaukšanos. Bet tomēr tas tā nav. Ir nepieciešama valsts vara ar savām funkcijām, kas palīdz valstij īstenot savus uzdevumus gan iekšpolitikā, gan ārpolitikā. Valstij ir jāsargā valsts ekonomiskais potenciāls, jāregulē saimnieciskā dzīve, jāatbalsta kultūra un izglītība. Valstij jāregulē attiecības starp etniskajām grupām.
Mūsdienās īpaši nozīmīgas kļūst valsts varas funkcijas, kas saistītas ar cilvēka veselību, dzīves vidi, dabas resursu izmantošanas saprātīgumu.…