Ir neskaitāmi daudz skaidrojumu jēdzienam „mīlestība”. Ir gan ironiski, gan nopietni skaidrojumi, gan ļoti konkrēti, gan visaptveroši; tomēr katrā tiek atklāta kāda īpaša nozīme. Šeit ir daži skaidrojumi.
Mīlestība – 1. intīmas, dziļas un noturīgas pozitīvas jūtas, kas vērstas uz konkrētu pretēja dzimuma cilvēku un kas rosina indivīdu pilnveidot sevi un darboties šī cilvēka labā. 2. intīmas, dziļas un noturīgas pozitīvas jūtas, kas vērstas uz kādu cilvēku, cilvēku grupu vai arī uz kādu indivīdam nozīmīgu parādību un kas rosina pilnveidot sevi; arī dziļa sirsnība, draudzība un interese.
Mīlestība – 1. emocionāls stāvoklis, kam raksturīgas dziļas simpātijas, sirsnība ( pret pretēja dzimuma cilvēku ) un jutekliskuma tieksme. 2. dziļa sirsnība, dziļas simpātijas, pašaizliedzīga pieķeršanās. 3. dziļa interese, aizrautīgā nodošanās. 4. nepieciešamība ( pēc kā ).
Mīlestība – zupa, kuras pirmā karote apdedzina, bet katra nākamā kļūst arvien aukstāka un aukstāka.
Mīlestība – kad viens plus viens ir viss, bet divi mīnus viens – nekas.
Mīlestība – ļauns joks, kas ar mums izspēlēts, lai nodrošinātu sugas turpināšanos.
Mīlestība – nezin kas, kas atnāk nezin no kurienes un beidzas nezin kad.
Mīlestība – sirsnīga vai kaislīga pieķeršanās kādai būtnei vai nedzīvai lietai.
Mīlēt – realizēt un koncentrēt mīlestības enerģiju.
Mīlēt – 1. izjust mīlestību. 2. izjust dziļu interesi, aizrautīgi nodoties. 3. būt tādam, kam ir nepieciešamība ( pēc kā ).
Iemīlēties – 1. pārdzīvot, arī sākt pārdzīvot mīlas jūtas karsti, neprātīgi, dedzīgi. 2. izjust, arī sākt izjust dziļu sirsnību, draudzību, pieķeršanos; izjust lielu interesi, nepieciešamību.
Sirds – 1. organisma asinsrites sistēmas centrālais orgāns. 2. šis orgāns kā cilvēka jūtu un pārdzīvojumu simbols.
Sirdslieta – tas, kas saistīts ar intīmām, mīlestības jūtām, attiecās uz tām. …