Visā pasaulē HIV infekcija un AIDS ir realitāte. Inficēšanās ar cilvēka imūndeficīta vīrusa ( HIV) un iegūtais imūndeficīta sindroms ( AIDS) pasaulei kļuvuši par neatliekamu veselības problēmu, kas ietekmē sociālos, ekonomiskos, politiskos, etniskos, kultūras un tiesiskos jautājumus.
Analizējot epidemioloģiskos datus, varam uzzināt, ka ik pēc 10 – 12 sekundēm pasaulē viens cilvēks inficējas ar HIV vīrusiem, kas dienā ir aptuveni 8500 cilvēku un šis skaitlis kļūst aizvien lielāks.
Pēdējos gados Latvijā vērojama strauja HIV vīrusu infekcijas izplatība. Jāuztraucas par to personu vecumu, kuri inficējas pašreiz. Tie ir pusaudži. Infekcija strauji izplatas jauniešu vidū – 75% no tiem, kas inficējas pašreiz, jaunāki par 25 gadiem.
Dzimumattiecības bez aizsarglīdzekļiem un narkotiku injicēšana ar kopīgām adatām un šļircēm pašreiz ir galvenie riska faktori, kas veicina inficēšanās ar HIV vīrusiem. Tā kā inficēšanās ar HIV vīrusiem pārsvarā beidzas letāli, cilvēkos rodas nemiers, bailes un neuzticība. Vēl vairāk – sākas diskriminācija pret HIV vīrusu nēsātājiem, AIDS slimniekiem un cilvēkiem, kuru uzvedība rada paaugstinēta risku inficēties ar HIV vīrusiem.
HIV vīrusu infekcijas ierobežošana, aizspriedumu pārvarēšana un pareizas attieksmes veidošana pret inficētajām personam ir kompleksi risināma, izmantojot psihosociālos un pedagoģiskos līdzekļus.…