Svētki un tradīcijas – katrai tautai citādas, atkarībā no reliģijas, vēstures, un pasaules malas, kurā mīt.
Es pieskaršos tēmai – musulmaņu svētki un tradīcijas. Arī viņiem, kā jebkurai citai tautai, ir savi svētki, savas tradīcijas, kurus ievērot ir katra pilsoņa svēts pienākums, un, protams, bez ierunām viss tiek izpildīts.
Pie islamticīgajiem jeb musulmaņiem pieder aptuveni 1/7 daļa pasaules iedzīvotāju. Viņi pieturas pie vienas reliģijas un vienota dzīves veida, ievērodami noteiktas sabiedrības un kultūras normas.
Jāpiebilst, ka musulmaņu gadus skaita, izmantojot mēness kalendāru, ne vis saules, kā mēs. Mēness gads atšķiras ar to, ka tas ir par 10-11 dienām īsāks par saules gadu, tieši tādēļ jebkuri svētki un rituāli iekrīt secīgi katrā gadalaikā.
Visa Kristīgā pasaule atzīmē Ziemassvētkus un Lieldienas, taču to nedara musulmaņi. Varbūt, kārtīgāk neiepazīstot šo tik citādāko kultūru, lielākai daļai rodas visnotaļ virspusējs un nepareizs uzskats. Patiesība ir pavisam cita. Šī tauta nemaz nav tumša un neizglītota, tādu otru tik uzticīgu un pakļāvību savai reliģijai būs grūti atrast. Tas lieliski arī atspoguļojas svinamajās dienās. Dzelžaina pieturēšanas pie savām sen senām tradīcijām, kurās tik pat kā nav vērojama ietekme no mūsdienu modernās pasaules. Islāms nav tikai ticība tas ir arī sava veida dzīvesveids, kuru piekopj un ievēro.
Cik gan mēs daudz zinām par šo iedzīvotāju daļu? Šķiet jocīgi, ka mēs neesam pilnīgi informēti kaut arī musulmaņi ieņem diez gan ievērojamu pasaules daļu. Arī arābu valodas pratēju ir ievērojami mazāk kā, piemēram, angļu, vācu vai vēl kādas Eiropas valsts valodas.
Man šī tēma šķita gan interesanta, gan arī noderīga. Uzzinot par musulmaņu svētkiem un tradīcijām es varu labāk izprast šo cilvēku dzīves veidu un domāšanu.
…