Nabadzība un ienākumu pārdale ir kļuvušas par ļoti aktuālām sociālām problēmām daudzās valstīs. Pēdējās trijās dekādēs Lielbritānijā ir būtiski palielinājusies nabadzība un ekonomiskā nevienlīdzība, kas ir cieši saistīts ar ekonomikas un darba tirgu internacionalizāciju, kā rezultātā valstij ir jācīnās ar ekonomiskajām un sociālajām sekām.
Šī praktiskā darba mērķis ir veikt situācijas analīzi valstī, apskatot nabadzības problēmu. Esmu izvēlējusies veikt šo analīzi par valsti, kas pieder tieši pie attīstīto valstu grupas – par Lielbritāniju, jo arī attīstītās valstis saskaras ar nabadzības problēmu un praktiskajā darbā mēģināšu izvērtēt cik lielā mērā.
Praktiskā darba mērķis tiks sasniegts, izvirzot sekojošus uzdevumus:
Apskatīt nabadzības tendences Lielbritānijā;
Plašāk izvērtēt nabadzības situāciju izvēlētajā valstī, analizējot to pēc tautas nabadzības indeksa;
Analizēt nabadzības situāciju valstī kopumā un galvaspilsētā.
Izvirzītie uzdevumi tiks sasniegti izmantojot jaunāko speciālo literatūru, pētījumus un statistikas avotus.
Nabadzības tendences Lielbritānijā
Nabadzību uzskata par vienu no lielākajiem šķēršļiem ilgtspējīgā tautas attīstībā, jo īpaši tādēļ, ka tā nenozīmē tikai materiālo līdzekļu trūkumu, bet iekļauj arī izglītības, veselības aprūpes, sociālo kontaktu izmantošanas iespēju un pieejamības trūkumu.1 Nabadzību mēra no resursu trūkumu viedokļa attiecinot tos pret vajadzību, ar resursusiem saprotot ienākumus. Mājsaimniecībām pamata ienākumi ir ta saucamie tirgus ienākumi, kas sevī iekļauj nopelnītās algas, pašnodarbinātību, kā arī jebkurus likvīdus ienākumus no mantas, īpašuma, pabalstiem, pensijām utml. …