Реферат
Искусство, культура и история
Литература
Naudas iznīcinošais spēks trīs literārajos darbos-
Naudas iznīcinošais spēks trīs literārajos darbos
Nr. | Название главы | Стр. |
Ievads | 2 | |
Naudas kāre, kas iznīcina sievietes dzīvi, sapņus, un jaunību | 7 | |
Naudas kāre, kas cilvēkam liek izdarīt lielāko grēku- izpostīt un nodot ģimeni | 10 | |
Secinājumi | 13 | |
Izmantotā literatūra | 14 |
„Nauda ir jebkurš vispārējais maiņas līdzeklis, ar ko var samaksāt par precēm vai pakalpojumiem vai nokārtot parādus. ” Šāds naudas definējums atrodams katrā ekonomikas grāmatā. Skan pavisam vienkārši, jo katrs no mums taču zina kā izskatās nauda. Katrs rokā ir turējis kādu naudas zīmi…Mēs zinām arī to, ka par naudu mēs varam nopirkt gandrīz visu, bet vai kāds ir aizdomājies par to, ka nauda un bagātība spēj iznīcināt un pazudināt? Tā spēj pārvērst pelnos visu, kas pagadās tai ceļā, un pats skumjākais ir tas, ka atļauju tai iznīcināt esam devuši mēs paši- cilvēki….Mēs kā neprātīgi dzenamies naudai pakaļ un esam spējīgi krāpt, melot, zaimot, iznīcināt un pat nogalināt…
Kas tad īsti ir nauda? Vai ļaunums, vai svētība, vai tomēr pārbaudījums cilvēkam?
Vai mantkārības dēļ cilvēks ir spējīgs iznīcināt savu ģimeni, nodot savas saknes, un pat nogalināt savu tēvu, lai vairotu savu bagātību? Vai tiešām naudas dēļ ir vērts atteikties no saviem sapņiem, mīlestības un brīvības? Kā nauda spēj kļūt par cilvēka labāko un vienīgo draugu? Kāpēc mēs saprotam to, ka nauda cilvēkā nogalina labo, tikai tad, kad ir zaudēts viss, kas bijis dārgs? Šie jautājumi mani ir tirdījuši jau sen, un tādēļ atbildes uz tiem es centos iegūt izlasot trīs rakstnieku darbus, kuros, manuprāt, visspilgtāk tiek atklāts naudas iznīcinošais spēks. Lieliskais Elīnas Zālītes romāns ”Agrā rūsa” atklāt to, cik ļoti cilvēku var mainīt sapnis par pārtikušu dzīvi. Tās dēļ galvenā varone ir gatava atteikties no laimes un kļūt tikai par noputējušu trofeju sava bagātā vīra greznajā dzīvoklī. Arī latviešu rakstnieka Kārļa Skalbes pasakā ”Pasaka par vērdiņu” spilgti atklāts naudas milzīgais spēks, kas spēj ne tikai pārvērst cilvēka bagāto iekšējo pasauli, bet arī ievilināt mantkārības purvā, no kura nav iespējams izkļūt. Un uz jautājumu: ”Vai naudas dēļ cilvēks būtu spējīgs nodot savas saknes uz iznīcināt ģimeni?”, es atbildi radu Frīdriha Šillera lugā ”Laupītāji”!…
Literatūras eksāmena darbs. Naudas iznīcinošais spēks trīs literārajos darbos - Elīnas Zālītes romānā "Agrā rūsa", Kārļa Skalbes pasakā "Pasaka par vērdiņu" un Frīdriha Šillera lugā "Laupītāji" „Nauda ir jebkurš vispārējais maiņas līdzeklis, ar ko var samaksāt par precēm vai pakalpojumiem vai nokārtot parādus. ” Šāds naudas definējums atrodams katrā ekonomikas grāmatā. Skan pavisam vienkārši, jo katrs no mums taču zina kā izskatās nauda. Katrs rokā ir turējis kādu naudas zīmi…Mēs zinām arī to, ka par naudu mēs varam nopirkt gandrīz visu, bet vai kāds ir aizdomājies par to, ka nauda un bagātība spēj iznīcināt un pazudināt? Tā spēj pārvērst pelnos visu, kas pagadās tai ceļā, un pats skumjākais ir tas, ka atļauju tai iznīcināt esam devuši mēs paši- cilvēki….Mēs kā neprātīgi dzenamies naudai pakaļ un esam spējīgi krāpt, melot, zaimot, iznīcināt un pat nogalināt… Kas tad īsti ir nauda? Vai ļaunums, vai svētība, vai tomēr pārbaudījums cilvēkam? Vai mantkārības dēļ cilvēks ir spējīgs iznīcināt savu ģimeni, nodot savas saknes, un pat nogalināt savu tēvu, lai vairotu savu bagātību? Vai tiešām naudas dēļ ir vērts atteikties no saviem sapņiem, mīlestības un brīvības? Kā nauda spēj kļūt par cilvēka labāko un vienīgo draugu? Kāpēc mēs saprotam to, ka nauda cilvēkā nogalina labo, tikai tad, kad ir zaudēts viss, kas bijis dārgs? Šie jautājumi mani ir tirdījuši jau sen, un tādēļ atbildes uz tiem es centos iegūt izlasot trīs rakstnieku darbus, kuros, manuprāt, visspilgtāk tiek atklāts naudas iznīcinošais spēks. Lieliskais Elīnas Zālītes romāns ”Agrā rūsa” atklāt to, cik ļoti cilvēku var mainīt sapnis par pārtikušu dzīvi. Tās dēļ galvenā varone ir gatava atteikties no laimes un kļūt tikai par noputējušu trofeju sava bagātā vīra greznajā dzīvoklī. Arī latviešu rakstnieka Kārļa Skalbes pasakā ”Pasaka par vērdiņu” spilgti atklāts naudas milzīgais spēks, kas spēj ne tikai pārvērst cilvēka bagāto iekšējo pasauli, bet arī ievilināt mantkārības purvā, no kura nav iespējams izkļūt. Un uz jautājumu: ”Vai naudas dēļ cilvēks būtu spējīgs nodot savas saknes uz iznīcināt ģimeni?”, es atbildi radu Frīdriha Šillera lugā ”Laupītāji”! Manuprāt, šie trīs darbi ir lielisks pierādījums tam, ka pasaulē lielākais ļaunums tomēr bija, ir un būs mantkārība, un tikai cilvēka spēkos ir neļaut šim ļaunuma plesties plašumā… Bet mūsdienās diemžēl cilvēks arvien vairāk un vairāk tiecas dzīvot materiālajā pasaulē, un savas dvēseles bagātības apmaina pret košām banknotēm, un jūtas laimīgs. Mans mērķis rakstot šo darbu ir parādīt cilvēkiem, ka patiesībā alkas pēc bagātības tikai pazudina cilvēku, nevis liek tam justies laimīgam un piepildītam.
- Jauno literātu publicēšanās iespējas Latvijā
- Naudas iznīcinošais spēks trīs literārajos darbos
- Veronika Strēlerte Latvijā un emigrācijā
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Andrē Moruā romāns "Trīs Dimā"
Реферат для средней школы8
-
Ēriks Marija Remarks "Trīs draugi"
Реферат для средней школы3
-
Skolotāja tēls latviešu literatūras prozas darbos 19.gs. un 20.gs. vidū
Реферат для средней школы10
-
Piepildītie un nepiepildītie sapņi par ģimenidažādu autoru darbos
Реферат для средней школы7
-
Aleksandrs Dimā (tēvs) un viņa romāns "Trīs musketieri"
Реферат для средней школы4