Es esmu bijusi vairākās pasaules valstīs un vienmēr esmu ievērojusi un jutusi dažādas tūrisma ietekmes. Tās izpaužas gan kā tūrisma ietekme uz dabu, gan uz vietējiem cilvēkiem, gan uz pašiem tūristiem.
Manuprāt, tūrisma ietekmes ir tieši atkarīgas no pašu tūristu uzvedības kultūras un no viņu mērķiem konkrētajā valstī.
Tā kā bieži esmu bijusi tūrista lomā, esmu ievērojusi, ka ļoti bieži tūrisma ietekme skar tieši dzīvo dabu – augus un dzīvniekus. Līdz ar to, šajā prezentācijā es parādīšu divus tūrisma ietekmes atšķirīgus piemērus uz dzīvo dabu – negatīvo un pozitīvo.
Negatīvajam piemēram esmu izvelējusies Marokas valsts savanas un pozitīvajam – Birmas tīģeru rezervātu.
Prezentācijā tika izmantoti gan personiskie materiāli un fotogrāfijas, gan interneta materiāli un literatūra.
Maroka atrodas Āfrikas ziemeļos, pie Alžīras. Tā ir brīnumaina, ekzotiska valsts, kur var sastapt gan zeltainas pludmales, gan sniegbaltas kalnu virsotnes, gan dziļas aizes, gan kustošās „smilšu jūras” Saharā.
Arganas koks un kazas.
Marokas dienvidos pie robežas ar Sahāras tuksnesi atrodas plašas savanu teritorijas ar arganas kokiem – olīvas koka tips. Argana ir pazīstama ar to, ka ir ļoti rets koks un aug tikai divās pasaules valstīs – Marokā un Argentīnā. Tās augļi tiek izmantoti gan ēdināšanā, gan kosmētikas ražošanā. Vēl viena koka īpašība ir tāda, ka Arganas zarus un lapas ar prieku ēd vietējas kazas.
Šīs vietas ir ļoti populāras daudzu valstu tūristiem un, protams, neatņemama šāda ceļojuma daļa ir fotografēšanās, kas negatīvi ietekmē un baidē kazas. Mūsdienās savanu teritorijas samazinās katru gadu tieši tūrisma negatīvās ietekmes dēļ. Tūristiem tiek izveidoti autoceļi, kafejnīcas gar tiem, viesu mājas utt., kā arī speciālie ceļojumi pa savanām. Līdz ar to, strauji samazinās arī arganas koku skaits Marokā, jo tie tiek izcirti teritoriju atbrīvošanas nolūkos. Kā rezultātā samazinās arī kazu skaits, jo arganas vasas ir vienīgais, ko tās ēd, lai izdzīvotu.…