Kopš Latvijas Republikas atjaunošanas nozīmīgas reformas ir tikušas veiktas gandrīz ikkatrā tautsaimniecības nozarē. Izņēmums nav arī nekustamo īpašumu joma. Grūtības, kas bija jāpārvar valstij un tās ekonomikai ceļā uz tirgus ekonomiku, tiešā veidā ietekmēja arī šo tautsaimniecībai un iedzīvotājiem tik svarīgo nozari. Dzīvojamo daudzdzīvokļu namu būvniecība tika apstādināta, netika investēts namīpašumu renovācijā un remontos, kas aizvien pasliktināja dzīvojamā fonda stāvokli un tādējādi arī tā tirgus vērtību.
Lai gan nozares ietvaros tirgus situācija ir šķietami stabila un nenoliedzami augšupejoša, tomēr katrā attīstības ceļa posmā mēdz būt savas problēmas, kurām nepieciešami, cik iespējams, optimāli risinājumi, turklāt nekustamo īpašumu un sevišķi mājokļu nozare vistiešākajā veidā skar ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Tieši tāpēc autors uzskata, ka tēmas izvēle pašreizējiem apstākļiem ir aktuāla un darba gaitā tiks gūtas atbildes uz vismaz daļu jautājumu, par kuriem aktīvi tiek diskutēts publiskajā telpā.
Kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas, ir radikāli mainījies lomu sadalījums starp valsti un tās iedzīvotājiem. Ja vēl pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem vairums nekustamā īpašuma piederēja valstij, tad pašlaik šie īpašumi lielā mērā ir nonākuši privātīpašnieku rīcībā. Privatizācijas process, valsts politikas ietekme, banku sistēmas attīstība un citi faktori ir vairāk vai mazāk tiešā veidā ietekmējuši nekustamā īpašuma un mājokļu tirgus procesus un attīstību visu šo gadu laikā. …