UPS (Uninterruptible Power Supply, latviski – nepārtrauktās barošanas avots) ir iecīce, ko pieslēdz starp elektrības tīklu un datoru vai jebkuru citu elektrisku ierīci, lai nodrošinātu datora un tajā esošo datu aizsardzību, pasargātu jūsu elektrotehniku no priekšlaicīgas nolietošanās, nodrošinot aizsardzību no iespējamajiem traucējumiem strāvas padevē no tīkla. Traucējumi sevī ietver: pilnīga strāvas pazušana, strāvas līknes izkropļojumi, pārspriegumi, statiskās strāvas. [5]
Ja strāva ir par zemu, UPS to paceļ līdz nepieciešamajam līmenim; ja pēkšņi rodas liels strāvas pieplūdums, UPS to nogludina. Bez tam UPS visu laiku rūpējas, lai dators un tā perifērijas iekārtas saņemtu tikai kvalitatīvu strāvu bez kropļojumiem un piemaisījumiem. Jaunākie UPS izvērtē jūsu elektrotīklu, informē par iespējamajām problēmām un notiekošo elektrotīklā un par strāvas kvalitāti, kas nonāk pie slodzes (patērētāja). Informēšana notiek kā uz E-pastu, tā uz mobilo telefonu, kā arī uz datora ekrāna. UPS atļauj pabeigt iesākto ja pazūd elektrība saglabājot visus atvērtos dokumentus un izslēdzot datoru.
Kā rāda pētījumi, tad apmēram 45% no visiem datu zudumiem ir saistīti tieši ar elektrības traucējumu dēļ radušos datora kļūmju dēļ , un tas ir daudz vairāk nekā nodara datorvīrusi un nemākulīgi datorlietotāji.
Ja uz Jūsu elektrības rozetes ir rakstīts "220V, 50Hz", tas nebūt vēl nenozīmē, ka to Jūs reāli variet dabūt.
Impulsi (Spikes)
Acumirklīgi, bet ļoti spēcīgi sprieguma lēcieni. Var sasniegt pat 6000V, tātad ārkārtīgi bīstamas tehnikai, kas standartā paredzēta teju vai 30 reizes mazākam spriegumam. Parasti rodas no elektropārvades līniju pārslēgšanas vai zibens spēriena rezultātā. [3]
Pārspriegums (Overvoltage)
Īslaicīgi tīkla sprieguma kāpumi. Novērojami atslēdzot ievērojamu elektroenerģijas patērētāju (piemēram, blakus esošās rūpnīcas motoru) no tīkla. Tā rezultātā mēdz "uzkārties" klaviatūra un Windows sistēmā parādās zilais ekrāns. Iespējami tehnikas bojājumi. …