Nevalstisko organizāciju skaits visā pasaulē turpina pieaugt. Palielinās arī to ietekme uz dažādiem sabiedrībā svarīgiem jautājumiem politikas, ekonomikas, kultūras un citās jomās. Daudzas no šo organizāciju aktivitātēm kļūst par noteiktu sastāvdaļu mūsu sabiedriskajā un politiskajā dzīvē. Šo aktivitāšu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību pašreiz aktuālākajām problēmēm un mudināt cilvēkus iesaistīties risinājumu meklēšanā.
Referāta tēma ir ,, Greenpeace ietekme uz valstu politiku vides jautājumos”. Izvirzītā hipotēze- ‘’Greenpeace ir ietekme uz valstu politiku vides jautājumos”. Kā pētāmā nevalstiskā organizācija tika izvēlēta Greenpeace, jo tā šobrīd ir viena no ietekmīgākajām organizācijām vides jautājumos. Tās dažādās aktivitātes ir pievērsušas sabiedrības, masu saziņas līdzekļu un politiķu uzmanību visā pasaulē. Darba mērķis ir noskaidrot, kā Greenpeace ir ietekmējis politiskos lēmumus un procesus. Darbā izvirzītie uzdevumi:
Savākt un apkopot informāciju par nevalstiskajām organizācijām;
Izprast to struktūru, galvenos mērķus, aptvertās jomas;
Aplūkot organizācijas Greenpeace mērķus, galvenos problēmjautājumus, darbības mērogu;
Analizēt konkrētas aktivitātes vides jautājumos un noskaidrot to ietekmi uz valsts politiku;
Izdarīt secinājumus par Greenpeace aktivitāšu lietderību un nozīmi politikā.
Tēma šobrīd ir aktuāla, jo vides piesārņojums kļūst arvien lielāks, un sabiedrība tam pievērš pastiprinātu uzmanību. Tiek meklēti alternatīvi varianti, kā šīs problēmas risināt, tāpēc nevalstisko organizāciju nozīme strauji paaugstinās. Nevalstiskās organizācijas cenšas pievērst arī politiķu uzmanību, īstenojot dažādas aktivitātes, piemēram, kampaņas, akcijas. Tās var mainīt politiķu rīcību, palīdzot sasniegt nevalstiskās organizācijas izvirzīto mērķi. Dažkārt šīs aktivitātes politikos lēmumus nemaina, un aktivitātes nedod vēlamo rezultātu.
Darba teorētiskajā daļā tiks aplūkots nevalstisko organizāciju jēdzieniskais skaidrojums, to būtība, galvenie darbības mērķi, iekšējā struktūra, nozīme mūsdienu sabiedrībā. Empīriskajā daļā tiks apskatīti Greenpeace rašanās iemesli, darbības mērķi, kā arī konkrētas aktivitātes, kuras spējušas izraisīt pārmaiņas kādā vides jomā. Darba noslēgumā tiks rakstīts kopsavilkums, kurā darbā izvirzītā hipotēze tiks apstiprināta vai noliegta, kā arī tiks izdarīti secinājumi par nevalstisko organizāciju ietekmi.…