6. Secinājumi
1. Par cik Nīcgales akmens ir lielākais laukakmens Latvijā informācija par to ir pieejama daudz un plaši, kā arī ir vairāki, dažādi attēli, gan par pašu apskates objektu, gan par tās labiekārtoto teritoriju.
2. Teritorija ir lieliski labiekārtota, un objekts kārtīgi apsaimniekots, ņemot vērā, ka šeit ir liels apmeklētāju skaits un objekts atrodas 6km no Nīcgales pilsētas.
3. Labiekārtotā teritorija ir motivējošs iemesls braukt atpūsties tieši uz šo vietu, jo apskates objektu var apvienot atpūtu.
4. Kā vienu no priekšlikumiem labiekārtotās teritorijas izmaiņām varētu atsaukties uz G.Eniņa vārdiem- „Nīcgales dižakmens apkārtni labiekārto Latvijas meži. Diemžēl varenais un dārgais žogs visapkārt Lielajam akmenim ir lieka pārcenšanās, tas īstenībā ir dabiskās akmens ainavas piesārņojums, traucēklis. Tas aizsedz lielu daļu no akmens un neļauj to skatīt netraucēti. Nekādas aizsardzības funkcijas masīvais nožogojums neveic, jo tik un tā ir atstāta brīva pieeja uz akmenī iekaltajiem pakāpieniem” (Eniņš 2012). Šī koka sētiņa nav nepieciešama cieši apkārt akmenim, ja uz akmens tā pat bez grūtībām var uzkāpt. Akmens izskatītos pievilcīgāks bez sētas.
5. Nīcgales akmens atrāšanās vieta ir veicinājusi teiku un nostāstu rašanos, kas savukārt piesaista apmeklētājus.
6. Interese par šo objektu ir tiešām liela, ja šo objektu apmeklē liels skaits tūristu, neskatoties uz to, ka objekts atrodas mežā, bet pateicoties infrastruktūrai, ir atvieglota piekļūšanu tam.
7. Nīcgales akmenim ir pateicīga forma, jo apmeklētāju ierašanos papildina sajūtas uz tā ērti uzkāpjot.
…