Gan nodarbinātība, gan bezdarbs ir ļoti nozīmīgi faktori gan sabiedrībai, gan valsts ekonomikas un tautsaimniecības attīstībai, tādēļ ir svarīgi sekot šo rādītāju attīstības tendencēm un izmaiņām dažādos periodos, kā arī dažādu citu faktoru izmaiņu rezultātā. Tomēr skaitliski pēc pēdējiem iegūtajiem datiem, zināms,ka
Latvijā gados vecāku cilvēku nodarbinātības līmenis ir par 10% augstāks nekā vidēji Eiropas Savienībā. Arī jauniešiem Latvijā ir vieglāk atrast darbu nekā tas ir citās dalībvalstīs. Nodarbinātības līmenis sievietēm Latvijā ir 62,4%, savukārt gados vecāku cilvēku nodarbinātības līmenis sasniedzis 53,3%. Šie rādītāji ir attiecīgi par 5,2 un 9,8 procentpunktiem augstāki, nekā ES vidējais rādītājs. Tātad Latvijā ir salīdzinoši augsts strādājošo sieviešu skaits, kas par 5,2 procentiem pārsniedz vidējo ES rādītāju (57,2%). Toties nodarbināto vīriešu skaits (70,4%) mazliet atpaliek no ES vidējā rādītāja (71,6%).
Tomēr kopējais nodarbinātības līmenis Latvijā tikai tuvojas ES Lisabonas stratēģijā nospraustajam mērķim līdz 2010.gadam panākt, ka strādājošo skaits sasniedz 67 procentus. …