Secinājumi
Pēc autora domām un informācijas apguves, nākas secināt, ka pastāv daudzi un dažādi pratināšanas veidi un to īpatnības, kas var novest pie nepieciešamās informācijas ieguves kriminālprocesa laikā. Ir jāatceras, ka darbs, ko mēs veicam ar personām, neatkarīgi no tā vai tā ir pilngadīga persona, vai vēl tikai bērns, tā pieeja un sapratne, ko mēs veltīsim katrai personai ,palīdzēs ne tikai tev kā policijas darbieniekam, bet arī visai policijai kopumā.
Darba autors uzskata, ka ir sasniedzis izvirzītos darba mērķus un uzdevumus, jo ir radusies izpratne un zināšanas par liecinieka tiesībām un pienākumiem kriminālprocesā un to, kādas psiholoģiskās īpatnības un faktori ietekmē liecības veidošanos.
Ir nepeiciešams vairāk strādāt un apgūt policijas darbineikiem pieeju, kā pareizi komunicēt un uzvesties. Kad pie jums ir ieradusies persona, kas reāli ir redzējusi notikušā gadījuma gaitu, bet nepareizi izteikts vārds vai piezīme var novest pie tā, ka liecinieks sevi uztver kā vainīgo un mēdz noslēgties un nesniegt ziņas, kas nepieciešamas, lai produktīvi atklātu noziegumu. Tāpēc policijas darbieniekam ir jāpievērš uzmanība katram sīkumam, kas var traucēt liecības veidošanos.
…