Skrejlapas, pamfletus un brošūras bieži izmanto sabiedrisko attiecību kampaņās kā izglītojošus materiālus, kas veicina vēlamo uzvedību.
Tomass L.Herriss (Thomas L. Harris) raksturo bukletus un brošūras kā markas sponsorētus materiālus, kas nodrošina patērētāju ar noderīgu informāciju pretēju produkta pārdošanas literatūrai. Tā ir viena no taktikām arī mārketinga Sabiedrisko attiecību programmās.
Informācija bukletos un brošūrās parasti ir saistīta ar produkta izmantošanu vai mērķpatērētāju interesēm un dzīves stiliem. Taču daudzi kompāniju sponsorēti bukleti sniedz informāciju, kas tieši uz tām neattiecas, piemēram, receptes par ēdienu gatavošanu, vingrojumu un sporta instrukcijas, informāciju par bērnu aprūpi, mājas dzīvnieku aprūpi, slimību profilaksi un ārstēšanu. Tādejādi kompānijas netieši nodarbojas ar labdarību, bet arī uzlabo savu tēlu.
Ārējā komunikācija ar skrejlapām, bukletiem un brošūrām pēc K.Tačera, D. Dereliana un D.Raunera domām (K. Tucher, D. Derelian, D. Rouner) balstās uz tādiem pašiem pamatprincipiem kā jebkurš cits rakstītās komunikācijas materiāls. …