Kopējais Latvijā gadā saražoto sadzīves atkritumu daudzums ir apmēram 600-700 tūkstoši tonnu. Aptuveni 25% no atkritumiem sastāda papīrs un papīra izstrādājumi. Nav grūti izspriest, ka papīrs vien tātad veido ap 200 tonnām atkritumu ik gadu.
Tā ražošanai pasaulē izmanto 20% no nocirstajiem mežiem. Lai saražotu 1 tonnu papīra, vajag 2 -3 tonnas koksnes, tiek patērēts arī ļoti daudz ūdens, enerģijas un ķimikāliju, bet tas savukārt atstāj negatīvas sekas uz vidi, piemēram, augsnes eroziju vietās, kur mežs tiek izcirsts masveidā, gaisa piesārņojums no rūpnīcām, kurās ražo papīru, augu un dzīvnieku sugu izmiršanu, augsnes degradāciju plantāciju apvidos, nemaz nerunājot par milzīgajiem atkritumu poligoniem, kuru ne vien aizņem arvien lielākas platības, bet arī pieprasa līdzekļus to apsaimniekošanai. To novērst palīdz atkritumu otrreizējā pārstrāde.
OTRREIZĒJĀ PAPĪRA PĀRSTRĀDE
Otrreizējā papīra pārstrāde ir jaunu produktu ražošana no izlietotā papīra un papīra izstrādājumiem. Tā prasa par 60% mazāk enerģijas, ietaupa ūdeni, „atdzimstot” 1 tonnai tiek paglābti 17 koki, bet papīru var pārstrādāt līdz 8 reizēm, tātad tie ir jau 136 koki. …