Mērķis: izstrādāt projektu, kas veicinātu psihosociālā atbalsta sniegšanu onkoloģijas pacientiem paliatīvās aprūpes nepieciešamības stadijā un viņu piederīgajiem..
Uzdevumi:
1.Analizēt informāciju par esošo situāciju onkoloģisko saslimšanu, paliatīvās aprūpes jomā.
2.Izvērtēt nepieciešamību veidot atbalsta grupas neārstējami slimo onkoloģisko pacientu piederīgajiem.
3.Izstrādāt atbalsta grupas darbības teorētisko pamatojumu.
4.Izveidot projekta aktivitāšu sarakstu, plānot sagaidāmos rezultātus.
Mērķauditorija: onkoloģiskie slimnieki, kam nepieciešama paliatīvā aprūpe, to ģimenes locekļi; iekļauta gan Liepāja, gan Liepājas rajons.
Latvijā un īpaši Liepājā pēdējos gados saslimstībai ar ļaundabīgiem audzējiem ir tendence pieaugt. Mūsu valstī sociālekonomisku faktoru dēļ lielākā iedzīvotāju daļa vēršas pie ārsta tikai tad, kad rodas kādas, viņuprāt, nopietnas problēmas, jo nevar atļauties profilaktiskos ārsta apmeklējumus. Tāpēc visbiežāk notiek tā, ka tad, kad pacients vēršas pie mediķiem, ļaundabīgais audzējs ir progresējis tiktāl, ka vairs nekas nav līdzams, lai novērstu letālu iznākumu.
Onkoloģiskās saslimšanas pacientam rada: nedrošību; atkarību no ārstniecības iestādes; biogrāfisko plaisu, kas dzīvi sadala divos kvalitatīvi atšķirīgos posmos; apjukumu. Vēl pacientam rodas dažādas psiholoģiskas grūtības, profesionālie ierobežojumi, problēmas ģimenes dzīvē, socializācijas grūtības un papildus izmaksas [2].
Šo izpausmju kopumu, ko izraisa pats smagās (un potenciāli fatālās) slimības fakts neatkarīgi no tās simptomiem, varētu lakoniski raksturot ar 5N – neveselība, neērtības, neapmierinātība, nevarība un nāve.…