Kā saka paši filozofi, filozofija sākas ar izbrīnu, jo cilvēki uzdrošinās jautāt par vienkāršām lietām, bet kā tas parasti izrādās, atbildes uz tām nav tik viegli rast. Ir jautājumi, uz kuriem skaidru atbildi neesam spējuši rast pat līdz mūsdienām.
Filozofija ir zinātne, kas pēta cilvēka sapratni, izziņas spēju. Ja bioloģijas stundās skolā mēs varējām mācīties, kā darbojas cilvēka sirds vai kādas ir cilvēku muskuļu grupas un kāda ir cilvēka uzbūve, tad filozofijā varam rast kaut daļējas atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar cilvēka garīgo pasauli.
Ir grūti aptvert, kā cilvēks īsti funkcionē, ir grūti izprast, kāpēc cilvēki atsevišķās situācijās darbojas tieši tā un ne savādāk. Kā vispār cilvēks zina, kas jādara? Darbs, kurā tiek runāts par manis uzdotajiem jautājumiem ir Džona Loka nodaļa par idejām no darba – “Eseja par cilvēka sapratni”. Šajā studiju darbā arī rakstīšu par to, kā uz šiem jautājumiem atbild Džons Loks. Kur, viņaprāt, ir vienkāršu un saliktu ideju sākums, kas cilvēkam ļauj ne tikai eksistēt, bet arī pilnvērtīgi dzīvot un par sevi pastāvēt šajā pasaulē.…