Apdrošināšanas sektors ieņem arvien nozīmīgāku vietu mūsdienu sabiedrībā, gan palīdzot cilvēkiem rūpēties par savu un tuvinieku drošību un labklājību, gan nodrošinot veiksmīgu uzņēmējdarbību. Ikdienas steigā reizēm aizmirstam, ka no nelaimes nav pasargāts neviens. Apdrošināšanā nelaimes gadījums ir notikums, kurā apdrošinātās personas veselībai pret tās gribu tiek nodarīts kaitējums, ārējiem spēkiem iedarbojoties uz cilvēka ķermeni. Tā sekas var izpausties kā nepieciešamība pēc ārstēšanās, pārejoša darba nespēja, daļējs vai pilnīgs darba spēju zudums – apdrošinātais kļuvis invalīds vai arī gājis bojā.
Apdrošināšanas mērķis ir nodrošināt apdrošinātajiem vai viņu piederīgajiem drošības sajūtu un pārliecību, ka, iestājoties apdrošināšanas līgumā uzrādītajam gadījumam, materiālu palīdzību viņi saņems tieši tad, kad tā būs visvairāk nepieciešama. Protams, veselību apdrošinātājs atdot nespēj, taču izmaksātā nauda palīdzēs atgūties pēc dzīves likstām.
Apdrošināšana ir viens no uzņēmējdarbības veidiem, kas tiek regulēta atbilstoši katras valsts likumdošanai, kura tiek veidota vadoties no attiecīgās valsts ekonomiskās un politiskās situācijas, no apdrošinātāju un iedzīvotāju vajadzībām. Šiem likumdošanas aktiem ir jāaizsargā apdrošinājuma ņēmējs no apdrošinātāju (apdrošināšanas devēja) negribēšanas, nevarēšanas dažādu apsvērumu dēļ, pildīt solījumus (izmaksāt atlīdzību pēc apdrošināšanas gadījuma iestāšanās).
Apdrošināšanas sabiedrību piedāvāto pakalpojumu klāsts aug no gada uz gadu un klientiem tiek piedāvātas visdažādākās iespējas, visdažādākajās jomās.
Apdrošināšana, tāpat kā jebkurš cits uzņēmējdarbības veids pakļauts tirgus pamatlikumam - pieprasījums nosaka piedāvājumu. Tādejādi pats apdrošināšanas bizness atkarīgs no sabiedrības maksātspējas līmeņa un no uzticēšanās apdrošināšanas sabiedrībām.…