Mūsdienās ikviens no mums savu dzīvi nevar iedomāties bez automašīnām, motocikliem, lidmašīnām un citiem pārvietošanās līdzekļiem. Tikpat svarīgi ir mūsu īpašumi, dzīvokļi, mājas, ofisi, ražošanas telpas un, protams, arī dzīvība.
Katra cilvēku veiktā darbība ir pakļauta lielākiem vai mazākiem riskiem. Neapšaubāmi, nav iespējams noteikt ne vietu, ne laiku, kad notiks dabas stihija, auto avārija vai ļaunprātīgs trešās personas uzbrukums, bet pastāv iespēja sagatavoties un aizsargāties no iespējamiem notikumiem, nododot šo risku apdrošināšanas kompānijām, jo apdrošināšana ir kā nosacītas drošības garants, kas palīdz mums izvairīties no lieka stresa, kas rodas nelaimes gadījuma rezultātā, neatkarīgi no tā vai tas ir negadījums ar auto transportu, vai īpašumu, vai mūsu neuzmanības dēļ citiem mūsu līdzpilsoņiem radušies zaudējumi.
Apdrošināšana, saskaņā ar apdrošināšanas noteikumu nosacījumiem, sedz daļēji vai pilnībā zaudējumus, kas radušies apdrošināšanas gadījuma rezultātā.
Pastāvīgā darba mērķis – izpētīt pārapdrošināšanu un tās veidus, Latvijas Republikas apdrošināšanas tirgus attīstību un apdrošinātāju investīcijas.
Izvirzītā mērķa sasniegšanā pastāvīgajā darbā tiek risināti sekojoši uzdevumi:
1) iepazīties ar vispārīgiem jēdzieniem saistībā ar pārapdrošināšanu un apdrošināšanas tirgu;
2) veikt LR apdrošināšanas tirgus attīstības analīzi;
3) veikt apdrošinātāju investīciju analīzi;
4) izdarīt secinājumus un sniegt priekšlikumus.
Pastāvīgajā darbā ir izmantotas kvalitatīvās pētīšanas metodes: monogrāfiskā metode, normatīvo aktu un speciālās literatūras kontentanalīze, kā arī vispārpieņemtā ekonomiskās analīzes metode: loģiski konstruktīvā metode.
Pētījuma periods no 2002.gada līdz 2010. gadam..
Studiju darba temata izpētē tika izmantoti Eiropas Savienības normatīvie dokumenti, Latvijas Republikas likumi, Ministru kabineta noteikumi, vispārējā un speciālā literatūra, publikācijas periodikā un internetā publicētie materiāli.