Daži tūristi, pabijuši Parīzē, nedzirdēja „Fragonara vārdu”. Kādas tik teikas neizklausīsies no visziņa tūrista. Pasaulē Fragonar- smaržu „muzejs” ir zināms kā unikāls un ievērojams Parīzē. Tas pārliecinoši ieņem vadošo vietu tādu kolosu starpā, kā Luvra un Versaļa.
Ļoti senā pilsētiņā „Gras” Francijas dienvidos dzīvoja talantīgs gleznotājs Žans Onore Fragonars. Un tik labi bija viņa audekli, dēļ kuriem viņš saņēma popularitāti tieši Parīzē. Un lūk, pateicīgie pēcnācēji iemūžināja viņa vārdu, nosaucot viņa vārdu par pilsētiņas „Gras”, kur ir pats skaistākais bulvāris. Tā jau gadījās, ka vienā no mājām šajā bulvārī 1926.gadā atvērās fabrika, kur ražoja ēterisko eļļu no rožu ziedlapiņām.
Pēc franču tradīcijām nosaukumu pieskaņo pie vietas. Piemēram, ja kafejnīca atrodas blakus teātrim, tad to nosauc par „Teātra kafejnīcu”, piemēram, blakus stacijai, visticamāk, to sauks par „Lokomotīvi”. Bet blakus šai fabrikai, bez Fragonara bulvāra, nekā izcila nav. Vēlāk, pēc 21. gadsimta, parfimēriju „Fragonar fabrikas komersanti” izlēma iegūt telpu Parīzes centrā un atvērt tur savu veikalu.
Tagad Smaržu muzejs ir atvērts veikals muzeja izskatā, un tas ievilina tūristus bezmaksas ekskursijās ar gidu. Glauna telpa Napoleona III laikmeta mājā . Skaistas, sienas un griesti, kas tika papildināti ar kristāla lustrām, pēc Senā mēbeļu gleznotāja Fragonara gleznām. Apstrādātie vara katli un stiklainās kolbas, kuras ir atvestas no fabrikas, pamīšus ar senajām mēbelēm, tieši tas arī rada muzeja iespaidu. Un pēdējā zālē izvietojās pats veikals, kurš ir tūristu mērķis.…