Sociālai pedagoģei būtu jāsarunā tikšanās reizi tajā laikā, kas būtu abpusēji ērts un izdevīgs. Tā piemēram, ar Dinu varētu satikties kādas darba dienas pēcpusdienā, bet ar Dinas māti sestdienas pēcpusdienā. Pirmajā reizē sociālā pedagoģe varētu tikties ar katru klienti atsevišķi, bet pēc tam ar visu ģimeni kopā, tai skaitā arī ar Dinas vecmāmiņu un tēvu. Manuprāt visvairāk atsevišķi būtu jāstrādā ar Dinas tēvu, jo viņa atkarība no alkohola un vardarbīgais izturēšanās veids ir cēlonis tam, ka Dina negrib dzīvot mājās un viņai ir saskarsmes problēmas skolā un pietrūkst enerģijas un motivācijas mācīties.
Jā, labos laika apstākļos varētu satikties kaut kur ārā, klusā vietā pie strūklakas vai upes. Saruna ar Dinu varētu risināties arī pastaigājoties pa parku vai mežu. Aukstā laikā tas varētu notikt "ziemas dārzā" pie tējas galdiņa. Tomēr strādājot ar visu ģimeni kopā,- es tomēr priekšroku dotu slēgtai, gaišai telpai, kurai sienas būtu krāsotas salātzaļā tonī. Pirmajā reizē satikties ar Dinu vislabāk būtu vecmāmiņas mājā, bet pēdējā reizē visa ģimene varētu sapulcēties Dinas tēva dzīvoklī (protams, ja pozitīvi atrisinātos tēva atkarības problēma).
Sarunas sākums
Atvainošanās
Tā kā sociālā pedagoģe savā darbā bija pielaidusi vairākas kļūdas, tad viņai vajadzētu atvainoties gan Dinai, gan viņas mātei.…