1.1. Grieķu teātris.
Grieķu teātros izrādes notika zem klajas debess; teātri bija lieli. Vecākajā Atēnu teātrī bija 17000 vietas, Dionīsa teātrī Atēnās – 27000 skatītājiem. Teātra galvenā daļa bija orhēstra (skatuve) – laukums, kur tēloja koris un aktieri.
Aktieru vajadzībām uzcēla skēni – telpu, kur pārģērbties. Sākumā skēne publikai nebija redzama, vēlāk to novietoja aiz orhēstras un sāka izmantot kā dekoratīvu fonu izrādei, un tā attēloja vai nu pils, vai tempļa fasādi.
Skatītāju vietas bija amfiteātra veidā izvietotas ap orhēstru kāda pakalna nogāzē. Aktieri tēloja maskās; bija traģiskās un komiskās maskas, tās bija dažādas arī atkarībā no tā, ko tēloja – brīvu cilvēku vai vergu vīrieti vai sievieti. Uz skatuves aktieri valkāja koturnus (apavus ar biezām zolēm) un zem kostīma palika spilvenus, lai izskatītos kā mitoloģiskie varoņi, kurus grieķi iedomājās lielus augumā, platiem pleciem. Arī sievietes lomas tēloja vīrieši. Grieķu sabiedrībā viņi bija ļoti iecienīti, tāpēc aktiera amats bija atļauts tikai brīviem pilsoņiem.…