Darba temata izvēli par pašvaldības policijas funkciju un kompetences savienojamību noteica vēlme izzināt pašvaldības policijas tiesības savu pienākumu pildīšanā, kā arī analizēt tai uzticētās funkcijas, pamatojot un noskaidrojot pašvaldības policijas kā domju (padomju) struktūrvienību lietderību, efektivitāti un nepieciešamību ikdienā. Dažkārt nav skaidrs, kādas ir konkrēti pašvaldības policijas tiesības, kompetence un pienākumi atšķirībā no valsts policijas tiesībām, kompetences un pienākumiem un vai nav vērojama funkciju pārklāšanās. Tā kā pašvaldības policijas vienības tiek veidotas arvien jaunās pašvaldībās, tomēr ir arī tādas pašvaldības, kas neveido savas vienības, augstākminētā tēma šķita aktuāla.
Par darba mērķi tika izvirzīta pašvaldības policijas pienākumu un tiesību analīze un priekšlikumu izstrāde efektīvākai pašvaldības policijas darbībai.
Darba mērķa sasniegšanai tika noteikti šādi uzdevumi:
1.Skaidrot policijas, pašvaldības policijas, policijas darbinieka u.c. svarīgākos jēdzienus darba izstrādē;
2.Noskraidot pašvaldības policijas dibināšanas iemeslus;
3.Apzināt pašvaldības policijas darbības tiesisko pamatu;
4.Noskaidrot pašvaldības policijas pienākumus, to pielietojumu;
5.Noskaidrot policijas darbinieka vispārējas tiesības, to nepieciešamību ikdienas pienākumu veikšanā.
Vadoties pēc darba mērķa un uzdevumiem, tika izvirzīta hipotēze:
likumā noteiktās tiesību garantijas pašvaldības policijas darbiniekiem ir nepietiekamas efektīvai pašvaldības policijas pienākumu veikšanai.
Studiju darbs ir strukturēts piecās daļās. Pirmajā daļā tiek skaidroti galvenie un svarīgākie darbā pielietotie termini. Otrajā darba daļā tiek noskaidrota pašvaldības policijas izveides pamatotība un nepieciešamība. Pašvaldības policijas darbības tiesiskais pamats noteikts darba trešajā daļā. Ceturtā daļa veltīta pašvaldības policijas pienākumu uzskaitei un analīzei. Piektajā daļā tiek skatītas pašvaldības policijas darbinieku tiesības un to pielietojums ikdienā. Studiju darba nobeigumā tiks apkopoti darba gaitā iegūtie secinājumi un novērtēts, vai izvirzītā hipotēze ir apstiprinājusies.
Studiju darba izstrādē tiks izmantoti ar pētāmo objektu saistītie normatīvie akti, pašvaldības (konkrēti – Saldus pilsētas domes) lēmumi, rīkojumi un saistoši noteikumi, interneta resursi un intervijas.…