Referātu izvēlos rakstīt par nekustamo īpašumu, jo pedējos gados šis jautājums ir ļoti aktuāls. Strauji pieauga ar nekustamo īpašumu darījumu skaits, līdz ar to, ir svarīgi zināt tiesisko aspektu šajā virzienā.
Referāta mērķis ir analizēt Latvijas tiesību aktos nostiprinātos patērētāju tiesību aizsardzības mehānismus un to iespējamo pielietošanu un efektivitāti darījumos ar nekustamajiem īpašumiem.
Lai sasniegtu šo mērķi, tika izvirzītie sekojošie uzdevumi: noskaidrot patērētāju tiesības un tās aizsardzības līdzekļus; uzzināt par koroborācijas un notariālā apliecinājuma ietekmēm uz darījuma saturu.
Vispirms rakstīju par patērētāju tiesības aizsardzību kopumā un pēc tām konkrēti darījumos ar nekustamo īpašumu. Darbā izmantoju LR likumus, kā arī interneta avotus un žurnāla rakstu.1. Patērētājs darījumos ar nekustamo īpašumu.
Ņemot vērā patērētāju tiesību aizsardzības arvien pieaugušo aktualitāti gan nacionālajā, gan Eiropas Savienības līmenī, pievērsīšos patērētāju tiesību aizsardzības jautājumiem konkrētā tirgus sfērā – darījumos ar nekustamajiem īpašumiem.
Patērētāju tiesību aizsardzības līdzekļi.
Patērētāju tiesību aizsardzības populārākie tiesiskie līdzekļi , kas iekļāuti gan Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, gan uzsvērti vairākās Eiropas Savienības direktīvās un tiek piemēroti visās Eiropas Savienības valstīs, ir:
1) pienākums sniegt patērētājam informāciju par līguma priekšmetu, noteikumiem un patērētāja specifiskajām tiesībām
2) rakstiskas formas ievērošanas prasība
3) atteikuma tiesības no līguma pēc līguma noslēgšanas…