Tieša diskriminācija ir tāda attieksme pret personu, kas tās dzimuma, invaliditātes, rases vai etniskās piederības dēļ salīdzināmā situācijā ir, bija vai varētu būt mazāk labvēlīga nekā pret citu personu. Netieša diskriminācija ir šķietami neitrāls noteikums, kritērijs vai prakse, kas rada vai var radīt nelabvēlīgas sekas personas dzimuma, invaliditātes, rases vai etniskās piederības dēļ, izņemot gadījumu, kad šāds noteikums, kritērijs vai prakse ir objektīvi pamatota ar tiesisku mērķi, kura sasniegšanai izraudzītie līdzekļi ir samērīgi.
Ja atšķirīgas attieksmes aizliegums vai aizliegums radīt nelabvēlīgas sekas tiek pārkāpts, patērētājam ir tiesības prasīt līguma izpildi, kā arī zaudējumu atlīdzību un atlīdzību par morālo kaitējumu. Strīda gadījumā atlīdzības par morālo kaitējumu apmēru nosaka tiesa pēc sava ieskata.9
Nobeigums
Patērētāju tiesību principi ir ļoti plaši un ietver daudz un dažādus noderīgus aspektus, kurus ikvienam juristam vajadzētu zināt, jo šie tiesību principi ļoti noder praksē. Veicot darbu, autore ieguva padziļinātas zināšanas par patērētāju tiesību principiem. Darba autore, veicot darbu secināja:
1. Patērētāju tiesības ietver daudz un dažādus tiesību principus.
2. Patērētāju tiesību principi ir būtiski patērētāju tiesību aizsardzībā.
3. Labas ticības principam ir ļoti liela nozīme civiltiesību īstenošanā.
4. Patērētājam ir plašas līguma brīvības iespējas.
5. Patērētāju tiesības un izvēles brīvība ir svarīgs patērētāju tiesību aspekts.
6. Tiesību principi veido tiesību sistēmas pamatu un ir ļoti būtiski dažādu problēmsituāciju un strīdu risināšanā.
…