Pieauguša cilvēka, kā arī bērna radoša personība, ir visaugstākā ikvienas tautas sociālā vērtība. Šodien tiek audzināta un attīstīta personība, kas dzīvos un darbosies nākotnē trešajā gadu tūkstotī. Visiem bērniem ir tiesības radīt, un tā ir visbrīvākā personības izpausme. Kaut arī ne katrs bērns, kad būs pieaudzis, kļūs par mākslinieku, taču par radošu personību kādā jomā gan var kļūt ikviens cilvēks.
Radoša darbība bērnībā, kad mazajiem ir dabiska aktīva tieksme uz to, ir maksimāli sekmējama. Tās rezultātā notikusī psihiskā attīstība var būt par sākumu augsta radošās darbības potenciāla izveidei.
Pirmsskolas izglītības programmas mērķis ir virzīt bērnu individuālos iespaidus uz apkārtējās pasaules uztveri kopsakarībā, uz iespēju to dažādi attēlot vārdos, krāsās, skaņās, kustībās, dziesmās, dejās utt. Palīdzēt bērnam ticēt sev, apzināties sevi, gūt panākumus, izteikt sevi radošajā darbībā, būt saskarsmīgam, iejūtīgam, līdzjūtīgam.
„Katrs normāls, vesels bērns – cits vairāk, cits mazāk, ir apdāvināts” (15.93.) – ar šo moto pie bērniem būtu jāiet ikvienam pedagogam, tādējādi cenšoties ikvienā audzēknī atrast dzirksteli, ieraudzīt un atklāt viņa individualitāti, neatkārtojamo personību. Var izkopt bērnam dzirdi, redzi, bet, galvenais, var palīdzēt izjust radīšanas prieku, un tāda iespēja ir ikvienam. Svarīgākais bērna izaugsmē ir jaunrades prieks, ko bērns izjūt, ne lielisks darba rezultāts. Un ne jau mākslinieku izaudzināt, bet gan vispusīgi attīstītu cilvēku, kurš vēlāk spētu radoši strādāt savā profesijā.…